19:51 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  VRK kartu su tam tikromis savivaldybėmis turėtų pasirūpinti specialių balsavimo vietų sukūrimu

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga leido saviizoliacijoje esantiems asmenims per išankstinį balsavimą per Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus palikti savo buvimo vietą iki dviejų valandų. Apie tai jis rašė savo Facebook puslapyje.

  Išankstinis balsavimas antrajame ture vyks spalio 19–22 dienomis. Anksčiau VRK kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu sudaryti sąlygas balsuoti piliečiams, kurie yra izoliuoti po grįžimo iš užsienio arba dėl kontakto su užsikrėtusiuoju COVID-19.

  Ministerija išimtiniais atvejais ir laikantis visų higienos ir saugos reikalavimų leido jiems dalyvauti rinkimuose. Žmonės turės eiti į specialiai parengtas vietas išankstiniam balsavimui.

  Balsuodami jie privalo dėvėti apsauginę kaukę ir laikytis būtinų saugos reikalavimų. Į rinkimų apylinkę galima nuvykti automobiliu. Balsuodami jie turi būti vieni ir neišlipti iš transporto priemonės.

  Mobilios rinkimų apylinkės turėtų atsirasti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Raseinių regiono savivaldybėse. VRK turės tuo pasirūpinti bendradarbiaudama su šiomis vietos valdžios institucijomis.

  Pirmasis rinkimų į Lietuvos Seimą turas įvyko spalio 11 dieną. Šešios partijos sugebėjo įveikti 5 % barjerą. Pirmąją vietą užėmė konservatorių partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje (16 vietų) — valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

  Antrasis rinkimų turas numatytas spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. Kandidatai varžysis dėl 68 vietų.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas

  Dar šia tema

  Šansai — 50 ant 50. Pirmasis Seimo rinkimų turas praėjo, o intriga sugrįžo
  Nausėda pareiškė apie pasirengimą dirbti su visomis Seime esančiomis partijomis
  Ekspertas: be antrojo turo neaišku, kas sudarys koaliciją Seime
  Tegai:
  saviizoliacija, COVID-19, Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos