13:10 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (219)

  Pasak Karbauskio, jei aktyvumas bus nedidelis, tai valdžia pereis opozicijai. Jis taip pat pažymėjo, kad parama Socialdemokratų darbo partijai bus išreikšta tose rinkimų apygardose, kuriose jie kovoja dėl mandatų su socialdemokratais

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Seimo rinkimų rezultatus lems rinkėjų aktyvumas, spaudos konferencijoje sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

  Pasak Karbauskio, šį kartą prieš antrąjį turą opozicijos politikai bando elgtis santūriai, ir kokia taps valdančioji dauguma, priklausys nuo antrojo turo rinkėjų aktyvumo.

  "Rinkimų rezultatus lems rinkėjų aktyvumas", — sakė valdančiųjų lyderis.

  Pasak Karbauskio, jei jis bus mažas, tai valdžią perims dešinieji.

  Anot jo, tai, kas vyksta viešojoje erdvėje, atspindi kai kurių partijų lyderių pozicijas, nors jie ir nekalba garsiai.

  "Aš nieko nemanau, skaitau viešus šaltinius, feisbuko pasisakymus. Įvairiose partijose yra žmonių, kurie išpažįsta liberalias vertybes, ir jiems atrodo, kad vienalyčių šeimų įteisinimas Lietuvoje yra labai svarbus, tai atitinkamai mes tą parodėme ir pakomentavome. Suprantame, kad didžiajai Lietuvos daliai tai nepriimtina, kaip ir narkotikų legalizavimas. Bet čia žmonių valia, jeigu rinkėjai į rinkimus antrajame ture neateis, tai tokiu atveju tai bus įgyvendinta. Dešiniosios partijos turės labai daug Seimo narių ir joms niekas netrukdys priimti šių sprendimų", — sakė jis.

  Karbauskis taip pat pažymėjo, kad dabartinė padėtis dėl politinės kovos antrajame ture labai skiriasi nuo 2016 metų.

  "Dar jie labai susilaiko, jei pastebėjote, šis antrasis turas labai skiriasi nuo praėjusių Seimo rinkimų. Partijų lyderiai kaip galima dabar bando susilaikyti ir kai nesusilaiko eiliniai partijos nariai, jie šneka, ką galvoja", — kalbėjo Karbauskis.

  Karbauskis plačiai neaptarinėjo kai kurių socialdemokratų partijos narių pareiškimų, kad jie antrajame ture palaikys konservatorių kandidatus, o ne "valstiečius", nors partijos lyderis Gintautas Paluckas viešai pareiškė, kad antrajame ture jo partijos parama atiteks LVŽS.

  Pasak Karbauskio, situacija paprasta — liberalesnių pažiūrų socialdemokratai palaiko kitų politinių jėgų kandidatus.

  "Mes susiduriame su situacija, kai kai kurie socialdemokratų kandidatai yra labai liberalių pažiūrų ir, matyt, tai yra pagrindinis argumentas, kodėl jie yra linkę palaikyti kitos partijos kandidatus", — žurnalistams Seime sakė Karbauskis.

  Socialdemokratai prieš "darbiečius"

  Vienmandatėse rinkimų apygardose, kuriose varžosi kandidatai iš Socialdemokratų (LSDP) ir Socialdemokratų darbo partijos (SDTPL), "valstiečiai" ketina palaikyti pastaruosius.

  "Pirmiausia, noriu pasakyti, kad rinkimuose mes remiame prioritetų tvarka LSDDP kandidatus, kurie susitinka su LSDP kandidatais. Nes čia kažkokios spekuliacijos prasideda, kad mes tarytum šiose apygardose remiame LSDP kandidatus", — teigė R. Karbauskis.

  Valdančiųjų vadovas taip pat sakė, kad partija palaikys Darių Kaminską Kėdainių vieno mandato apygardoje. Kėdainių krašte jo varžovas yra LSDP sąrašo narys Tomas Bičiūnas.

  Seimo rinkimai

  Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (16 vietų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją.

  Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50. Rezultatas tiesiogiai priklausys nuo balsavimo vienmandatėse apygardose rezultatų. Pasak Volovojaus, greičiausiai po lyderio santykių su ministru pirmininku ir skandalo su susisiekimo ministru Lietuvos vadovui bus lengviau dirbti su dešiniaisiais, tačiau negalima sakyti, kad šiuo atveju viskas bus sklandu.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (219)
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos