15:53 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusiuose Seimo rinkimuose partija nesugebėjo įveikti 5 proc. barjero ir nepateko į Seimą

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Partija "Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga" kreipėsi į VRK su prašymu nepripažinti rinkimų į Lietuvos Seimą rezultatų daugiamandatėje apygardoje. Tai per spaudos konferenciją pareiškė partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis.

  Lenkų partija per pastaruosius rinkimus nesugebėjo įveikti 5 proc. barjero ir nepateko į Seimą. Tačiau du partijos nariai — Česlavas Olševskis ir Beata Petkevič — laimėjo vienmandatėse apygardose — Medininkų ir Šalčininkų-Vilniaus atitinkamai, o Romualda Poševeckaja varžysis antrajame ture Naujosios Vilnios apygardoje.

  LLRA-KŠS mano, kad jų nesėkmę nulėmė Seimo rinkimų įstatymo pažeidimas, ypač dėl "Laisvės TV" ir žurnalisto Andriaus Tapino kampanijos prieš Tomaševskį ir partiją. Teigiama, kad šios kampanijos tikslas buvo paveikti rinkėjus, todėl ji turėjo būti pažymėta kaip politinė reklama, o tai nebuvo padaryta.

  "Dėl šiurkščių įstatymų pažeidimų LLRA-KŠS pateikė skundą VRK dėl rinkimų pripažinimo negaliojančiais daugiamandatėje apygardoje", — sakė Tomaševskis.

  Anksčiau rinkimuose dalyvavę buvę žurnalistai Poševeckaja ir Dmitrijus Ikonikovas dėl Tapino veiksmų kreipėsi į Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininką Dainių Radzevičių ir paprašė juos įvertinti. Jų nuomone, nebuvo laikomasi žurnalistų etikos principų ir visuomenės informavimo įstatymo, o Tapinas leido sau "ne tik kištis į politiką, bet ir nebaudžiamai vykdyti precedento neturintį atskirų politinių jėgų respublikinio masto persekiojimą".

  Pirmajame ture, kuris vyko sekmadienį, konservatorių partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo su 23 mandatais iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 vietų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Interviu "Sputnik Lietuva" politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pažymėjo, kad iki antrojo rinkimų turo neaišku, kas kurs koaliciją. Pasak jo, šiuo metu šansai suformuoti centro kairiųjų ir dešiniųjų koaliciją yra 50/50, o rezultatas priklauso nuo balsavimo vienmandatėse rinkimų apygardose.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Andrius Tapinas, Valdemaras Tomaševskis

  Svarbiausios temos