03:13 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Praėjusią savaitę buvusi kandidatė į prezidentus buvo įtraukta į tarpvalstybinį ieškomų asmenų sąrašą Rusijoje

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Baltarusija įtraukė buvusią kandidatę į prezidentus Svetlaną Tichanovskają į tarpvalstybinį ieškomų asmenų sąrašą už raginimus smurtiniu būdu nuversti konstitucinę tvarką, RIA Novosti pranešė Rusijos vidaus reikalų ministerija.

  Jonas Kovalskis, archyvinė nuotrauka
  Фото: из личного архива Йонаса Ковальскиса

  Pagal šį straipsnį numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki penkerių metų.

  Praėjusią savaitę Tichanovskaja buvo įtraukta į tarpvalstybinį ieškomų asmenų sąrašą Rusijoje, tai matyti iš Rusijos vidaus reikalų ministerijos duomenų bazės. Kaip paaiškino ministerija, Rusijoje jai nebuvo pradėta baudžiamoji byla, o ieškomų asmenų sąraše ji yra pagal Maskvos ir Minsko susitarimus dėl pagalbos.

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių.

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  "Panaudos ginklus". Kodėl Tichanovskaja pateikė ultimatumą Lukašenkai
  Lavrovas: Rusija pasisako už dialogą Baltarusijoje
  Politologas: Latvijos gyventojai praranda susidomėjimą situacija Baltarusijoje
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos