16:28 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Niekam nežinoma, apie ką Baltarusijos lyderis kalbėjo su tardymo izoliatoriuje esančiais opozicionieriais, mano ekspertas Stanislavas Byšokas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Neatmetama galimybė, kad ES pratęs sankcijas Baltarusijos pareigūnams, interviu Sputnik Lietuva pasakė tarptautinės stebėsenos organizacijos CIS-EMO vykdomasis direktorius, politikos mokslų kandidatas Stanislavas Byšokas.

  Lietuvos lyderis Gitanas Nausėda mano, kad Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos susitikimas su areštuotais opozicijos atstovais yra bandymas vilkinti laiką. Tai jis pasakė ketvirtadienį, atvykęs į ES valstybių ir vyriausybių vadovų viršūnių susitikimą.

  Taip pat prezidentas pasisakė už tai, kad ES turėtų koordinuoti savo politiką santykiuose su Minsku ir aptarti galimybę įvesti antrąjį sankcijų paketą.

  Ekspertas Stanislavas Byšokas kaip galimą scenarijų įvardijo sankcijų pratęsimą Baltarusijos valdžiai.

  "Kita vertus, kalbant apie Lukašenkos susitikimą su kai kuriais tardymo izoliatoriuje esančiais opozicijos lyderiais, manau, kad tai yra istorija, kai mes nežinome, apie ką jie kalbėjo 4,5 valandos, nes nėra šios informacijos. Yra tik laikas ir žmonių, kurie dalyvavo šiame susitikime, sąrašas", — pasakė jis.

  Komentuodamas Nausėdos pareiškimą, Byšokas pažymėjo, kad kalbama apie Lukašenkos pažadėtas konstitucines reformas. Tačiau iki šiol nėra tiksliai suprantama jų esmė.

  Jonas Kovalskis, archyvinė nuotrauka
  Фото: из личного архива Йонаса Ковальскиса

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių.

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  Išardys metalo laužui: kas laukia Lietuvos uosto praradus baltarusiškus krovinius
  Pratybos Vakarų Baltarusijoje "atvedė į protą" išorines pajėgas, sakė Lukašenka
  Ten — tai jums ne čia. "Sąžiningi rinkimai" Lietuvoje ir "nešvarūs rinkimai" Baltarusijoje
  Tegai:
  ES, Gitanas Nausėda, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos