22:06 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Lietuvos vadovas taip pat paragino ES valstybes laikyti Tichanovskajai visas duris atviras

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė viltį, kad ES šalys ignoruos informaciją apie "tarptautinę buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos paiešką". Apie tai jis rašė savo Twitter paskyroje.

  Скриншот из Twitter президента Литвы Гитанаса Науседы
  Įrašas Gitano Nausėdos "Twitter".

  Lietuvos vadovas taip pat paragino ES valstybes laikyti Tichanovskajai visas duris atviras.

  "Neteisėtas diktatorius įtraukė Baltarusijos opozicijos lyderę Tichanovskają į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą. Tikiuosi, kad ES šalys išliks vieningos ir nepaisys šio neteisėto potvarkio. Tichanovskaja gali būti ieškoma Baltarusijoje, tačiau ES jai turi laikyti visas duris atviras", — sakoma pranešime.

  Šiandien paaiškėjo, kad Baltarusija paskelbė buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos tarptautinę paiešką dėl raginimų smurtiniu būdu nuversti konstitucinę tvarką. Už šį kaltinimą skiriama nuo trejų iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos šalys, nelaukdamos bendro Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, tarp jų ir Aleksandras Lukašenka. Vėliau sąrašas išplėstas, įtraukiant į jį apie šimtą žmonių.

  Savo ruožtu Baltarusija įvedė sankcijas Baltijos šalims, atsakydama į anksčiau Lietuvos, Latvijos ir Estijos nustatytus apribojimus. Apie 100 pareigūnų iš kiekvienos šalies buvo įtraukti į sankcijų sąrašus, jiems draudžiama atvykti į Baltarusiją.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Lietuvos teisininkas: Vilniui "Baltarusijos avantiūros" sukels liūdnas pasekmes
  Nausėda apie Navalno apnuodijimą: tai negalėjo įvykti be Kremliaus žinios
  Ten — tai jums ne čia. "Sąžiningi rinkimai" Lietuvoje ir "nešvarūs rinkimai" Baltarusijoje
  Tegai:
  paieška, Svetlana Tichanovskaja, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos