15:18 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Tokiu būdu valdžia perspėja savo piliečius apie tam tikrų veiksmų pavojingumą, sakė visuomenės veikėjas Bogdanas Bezpalka

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Pranešimas apie Svetlanos Tichanovskajos įtraukimą į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą skirtas Baltarusijos vidaus visuomenei, teigia Tarpetninių santykių tarybos prie Rusijos prezidento narys Bogdanas Bezpalka. Taip ekspertas pakomentavo Baltarusijos valdžios sprendimą paskelbti Tichanovskajos paiešką už raginimus nuversti sistemą.

  "Tai skirta Baltarusijos vidaus visuomenei. Dabar viskas, kas susiję su Tichanovskaja, yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, tad dabar gali būti pareikšti panašūs kaltinimai ir tiems, kurie kalba Tichanovskajos vardu, gindami Tichanovskają, Tichanovskajos naudai, tiesiog protestuoja. Ši padėtis teisiškai yra labai pavojinga ir valdžia perspėja savo piliečius apie tai", — sakė jis interviu Sputnik Lietuva.

  Penktadienį paaiškėjo, kad Baltarusija įtraukė buvusią kandidatę į prezidentus Svetlaną Tichanovskają į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą už raginimus smurtiniu būdu nuversti konstitucinę tvarką. Pagal straipsnį numatytas laisvės atėmimas nuo trejų iki penkerių metų.

  Praėjusią savaitę Tichanovskaja buvo įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Rusijoje, tai matyti iš Rusijos vidaus reikalų ministerijos duomenų bazės. Kaip paaiškino ministerija, Rusijoje jai nebuvo pradėta baudžiamoji byla, o ieškomų asmenų sąraše ji yra pagal Maskvos ir Minsko susitarimus dėl pagalbos.

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (503)

  Dar šia tema

  "Panaudos ginklus". Kodėl Tichanovskaja pateikė ultimatumą Lukašenkai
  Lietuvos teisininkas: Vilniui "Baltarusijos avantiūros" sukels liūdnas pasekmes
  Minskas paskelbė Tichanovskajos paiešką už raginimus nuversti sistemą
  Otava jūsų pusėje: Tichanovskaja Lietuvoje pabendravo su Kanados URM
  Tegai:
  Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija

  Svarbiausios temos