12:50 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Lietuvos valdžia taip pat turėtų pasmerkti neapykantos tautinėms mažumoms apraiškas, mano politologas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Griežtas buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko pareiškimas apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį nesugriaus Vilniaus ir Varšuvos santykių, tačiau gali tam tikru mastu juos paveikti, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas, politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

  "Vienas pareiškimas, nors ir buvusio, bet tokio viešo asmens, žinoma, staiga nesugadins dialogo tarp Vilniaus ir Varšuvos, tačiau Lenkija jau atkreipė dėmesį į šį pareiškimą ir išreiškė susirūpinimą dėl to gana aukštu lygiu. Žinoma, geros kaimynystės santykiams tai neprideda jokių pranašumų, tačiau kad kardinaliai pakeistų abiejų šalių santykius, greičiausiai, šis epizodas esminės svarbos neturės", — pareiškė jis.

  Volovojus mano, kad Lietuvoje egzistuoja įtampos tarp tautinių mažumų ir valdžios veiksnys, ir valdžiai reikia griežčiau reaguoti į tokius pareiškimus.

  "Nepaisant to, šis įtampos faktorius Lietuvoje tarp valdžios, tam tikros valdžios dalies ir tautinių mažumų, tai taikoma ne tik rusakalbiams, bet ir lenkams, išlieka, ir periodiškai pasirodo su tuo susiję epizodai. Tai, tikriausiai, nelabai gerai Lietuvai, kaip demokratinei valstybei. Valdžia turi kažkaip griežčiau į tai reaguoti ir vienareikšmiškai pasmerkti tokias apraiškas ir pareiškimus, kokius padarė ponas Valinskas", — pasakė politologas.

  Anksčiau Lietuvos generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą po "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderio Valdemaro Tomaševskio skundo dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko. Pastarasis, duodamas interviu Lietuvos žiniasklaidai, pareiškė, kad tokius žmones kaip lenkų partijos pirmininkas "reikėtų šaudyti šiaip jau".

  Generalinė prokuratūra patikrins, ar šis pareiškimas yra nusikaltimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
  Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas paprašytas įvertinti Tapino veiksmus
  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, Valdemaras Tomaševskis

  Svarbiausios temos