08:56 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Šalies vadovas ir pirmoji ponia balsavo Lukiškių aikštėje įrengtame išankstinio balsavimo punkte

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį iš anksto balsavo antrajame Seimo rinkimų ture.

  Prezidentas kartu su pirmąja ponia Diana iš anksto balsavo sostinės Lukiškių aikštėje įrengtame išankstinio balsavimo punkte.

  "Ateikite balsuoti. Ateikite išsirinkti savo valdžią. Ne kitų išrinktą valdžią, kurią paskui reikės kritikuoti, arba sakysime, kad tai — ne mano valdžia, — prezidentą cituoja TASS. — Kad ir dideli, ir maži miestai, ir kaimai, žmonės visuose Lietuvos miestuose, rodykite pilietinę iniciatyvą. Yra iš ko pasirinkti, ir tikrai mes galime kurti Lietuvą".
  Президент Литвы Гитанас Науседа с женой Дианой Науседене досрочно проголосовали на втором туре выборов в Сейм
  Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene

  Per pirmąjį Seimo rinkimų turą šalies vadovas balsavo pagrindinę rinkimų dieną — spalio 11-ąją. Tada jis teigė balsavęs už politinių jėgų vienybę vardan visuomenės gerovės.

  Ketvirtadienis — paskutinė išankstinio balsavimo Seimo rinkimų antrajame ture diena. Balsavimo apylinkės dirba nuo 7:00 iki 20:00.

  Pirmajame ture, kuris vyko spalio 11 dieną, konservatorių partija "Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" laimėjo 23 mandatus iš 141. Antrojoje vietoje yra valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (16 mandatų). Iš viso į parlamentą pateko šešios partijos, įveikusios penkių procentų barjerą.

  Antrasis turas vyks spalio 25 dieną. Jis vyks tose rinkimų apylinkėse, kur nė vienam iš kandidatų nepavyko surinkti daugiau nei 50 procentų balsų. 68 mandatai lieka laisvi.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  rinkimai, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos