13:43 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)

  Teismo sprendimu, Algirdui Paleckiui grąžinta asmens tapatybės kortelė, tačiau pasas ir toliau lieka paimtas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas ketvirtadienį sušvelnino šnipinėjimu kaltinamam buvusiam "Socialistinio liaudies fronto" lyderiui Algirdui Paleckiui taikomą kardomąją priemonę — dokumentų paėmimą — ir grąžino jam asmens tapatybės kortelę, praneša teismo spaudos tarnyba.

  Teisiamajame posėdyje kaltinamasis Algirdas Paleckis pateikė prašymą grąžinti jam nors vieną iš dokumentų — asmens tapatybės kortelę, kadangi jis nuolatos patiria nepatogumų valstybės ir kitose įstaigose, negali balsuoti rinkimuose. Kaltinamojo Algirdo Paleckio gynėjai prašė prašymą tenkinti, prokurorė tokį prašymą teismo prašė atmesti. 

  "Išnagrinėjęs kaltinamojo ir jo gynėjo prašymą teismas konstatavo, jog kardomosios priemonės — dviejų dokumentų paėmimo taikymas anksčiau nurodytomis sąlygomis (paskirtos dar dvi kitos griežtos kardomosios priemonės — intensyvi priežiūra ir 50 000 eurų užstatas) yra perteklinis, neproporcingai suvaržo jo laisvę ir jam kelia didelių nepatogumų, dėl šiuo metu taikomų apribojimų kaltinamajam kyla sunkumų tvarkant finansinius ir kitus klausimus", — teigiama teismo pranešime.

  Teismas nutarė pakeisti Paleckiui Lietuvos apeliacinio teismo 2020 metų balandžio 6 dieną nutartimi paskirtą kardomąją priemonę — dokumentų, t. y. paso ir asmens tapatybės kortelės, paėmimą — ir jam grąžinti asmens tapatybės kortelę. Kitą kardomosios priemonės — dokumentų paėmimo — dalį (Lietuvos Respublikos paso paėmimas) palikti nepakeistą.

  Альгирдас Палецкис
  Фото: из личного архива Альгирдаса Палецкиса

  Spalio pradžioje Šiaulių apygardos teismas pratęsė Algirdui Paleckiui taikomą kardomąją priemonę — intensyvią priežiūrą — dar trims mėnesiams. Paleckis įpareigotas nuo 21 val. iki 06 val. būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, neišvykti už Vilniaus miesto ribų, išskyrus atvejus, susijusius su dalyvavimu teismo posėdžiuose. Teismas išaiškino kaltinamajam, kad jis privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, laikytis nustatytos dienotvarkės. Draudžiama nusiimti, gadinti ar sunaikinti elektroninį stebėjimo įtaisą.

  Kiti teismo posėdžiai vyks lapkričio 24, gruodžio 8, 15, 2021 metų sausio 5, 26, vasario 9, 23 kovo 16 dienomis.

  Paleckio byla

  Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

  Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Kaip arešto priežastį jis nurodė tai, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl ​​jo bendravimo su rusais.

  Jis taip pat teigia, jog prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva visiškai pamina demokratines vertybes, kurias deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (59)

  Dar šia tema

  Ispanijos pilietis savo išsiuntimą iš Lietuvos sieja su "miško brolių" kritika
  Žvalgybai atriš rankas? O kaipgi žmogaus teisės?
  Paleckiui sušvelnintos intensyvios priežiūros sąlygos
  Teismas trims mėnesiams pratęsė Paleckiui taikomą intensyvią priežiūrą
  Tegai:
  teismas, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos