03:59 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Atsižvelgiant į ketvirtadienio epidemiologinę situaciją, Baltarusija laikinai apribojo tam tikrų kategorijų asmenų atvykimą iš kelių kaimyninių šalių

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija Baltarusijos ambasadai dėl sienos uždarymo be perspėjimo įteikė protesto notą, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Penktadienį užsienio reikalų ministerija įteikė Baltarusijos ambasadai Vilniuje protesto notą dėl Lietuvos ir Baltarusijos vyriausybių susitarimo dėl valstybės sienos perėjimo punktų pažeidimo.

  Baltarusija ketvirtadienio popietę dalinai uždarė sieną su Lietuva, neinformuodama kaimyninės pusės ir pažeisdama dvišalėje sutartyje numatytą tvarką.

  Notoje raginama pateikti paaiškinimus dėl šio dvišalės sutarties pažeidimo ir užtikrinti, kad tokie pažeidimai nepasikartotų.

  Ketvirtadienį dėl epidemiologinės situacijos Baltarusijos pasieniečiai pristabdė lengvųjų automobilių vykimą iš Lietuvos per tarptautinius Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių ir Raigardo kontrolės punktus. Pasak pareigūnų, toks sprendimas susijęs su pandemijos grėsme.

  Ketvirtadienio vakarą ir penktadienį Baltarusijos piliečiams buvo leista grįžti į savo šalį. Sieną taip pat kirto sunkvežimių vairuotojai ir kitų šalių piliečiai, turintys Baltarusijos darbo vizą, darbo sutartį ar leidimą gyventi šalyje. Likę kitų šalių (taip pat Lietuvos) piliečiai į Baltarusiją neįleidžiami.

  Ketvirtadienį Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, komentuodamas kaimyninės šalies sprendimą, teigė, kad vargu ar situacija su koronavirusu yra "svarbiausia priežastis" šiems veiksmams. Tuo tarpu Lietuvoje beveik kiekvieną dieną fiksuojami nauji ligos atvejų rekordai. Iki šiol Lietuvoje užsikrėtė daugiau nei 13,8 tūkst. žmonių.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai papasakojo, kas gali įvažiuoti į Baltarusiją
  Ekspertas: Lukašenka elgiasi teisingai, stebėdamas pasienį su Lietuva
  Ekonomistas: Lukašenkos planus dėl užsienio diplomų bus sunku įgyvendinti
  Lietuva išplės sienos su Baltarusija stebėjimo sistemą
  Tegai:
  nota, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos