16:57 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Pasak Seimo pirmininko, būtina organizuoti darbą be fizinio buvimo posėdžių salėje, kad būtų išvengta Seimo "veiklos paralyžiaus"

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasiūlė perkelti parlamentą į nuotolinį darbą dėl koronaviruso situacijos, praneša naujienų portalas TASS, su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  "Mes tikrai vieną dieną galime tiesiog suparalyžiuoti Seimo darbą. Manau, kad visų tikslas yra, kad Seimas dirbtų, tam, kad jis galėtų funkcionuoti, nesant galimybei fiziškai susirinkti", — sakė jis.

  Pranckietis sakė, jog derasi su parlamento frakcijų atstovais, kad šis klausimas būtų skubiai įtrauktas į ketvirtadienio plenarinės sesijos darbotvarkę.

  Seimo pirmininkas pasiūlė pavasarį, kai užklupo pirmoji koronaviruso banga, dirbti nuotoliniu būdu, tačiau tada deputatai jo nepalaikė.

  Per pastarąją savaitę keli parlamentarai turėjo izoliuotis. Tarp jų yra koronavirusu sirgęs Valerijus Simulik, su juo kontaktavęs Robertas Šarknickas, su keliais užsikrėtusiais bendravusi Viktorija Čmilytė-Nielsen ir koronavirusu užsikrėtęs Paulius Saudargas.

  Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai auga koronaviruso atvejų skaičius. Dienos rekordas buvo sumuštas kelis kartus. Šalyje jau yra daugiau nei 15,7 tūkstančio COVID-19 atvejų, mirė 166 pacientai.

  Lietuvos vyriausybė palaipsniui griežtina apribojimus, kad sustabdytų infekcijos plitimą. Vietinis karantinas šiuo metu galioja 21 iš 60 savivaldybių visoje Lietuvoje. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, karantino režimas gali būti sugriežtintas.

  Karantino apribojimai Lietuvoje
  © Sputnik
  Karantino apribojimai Lietuvoje
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)
  Tegai:
  nuotolinis darbas, Seimas, koronavirusas

  Svarbiausios temos