01:20 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė, kad jei partijai nepavyks pasiekti teisingumo respublikoje, kova tęsis tarptautinėse instancijose

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda netirs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) skundo dėl pažeidimų, kurie, pasak deputatų, įvyko per praėjusius Seimo rinkimus.

  "Skunde nenurodomos aplinkybės bei nepateikiama pagrįstų argumentų, kurie patvirtintų, kad <...> galėjo būti padaryti šiurkštūs pažeidimai, dėl kurių galėjo būti iškreipta tikroji rinkėjų valia <...>. Todėl skunde suformuluotas prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą netenkintinas", — cituoja "TASS" valstybės vadovo spaudos tarnybos pranešimą.

  Praėjusį šeštadienį lenkų partija vėl kreipėsi į Nausėdą ir Seimą su prašymu ištirti pažeidimus, kreipiantis į Konstitucinį Teismą.

  Anksčiau LLRA-KŠS jau skundėsi pažeidimais, kurie, jos nuomone, buvo padaryti per rinkimus. Visų pirma jie atkreipė dėmesį į neteisėtos žurnalisto Andriaus Tapino ir kanalo "Laisvės TV" rinkimų kampanijos faktus. Lenkų nuomone, žiniasklaidos atstovas leido sau "ne tik kištis į politiką, bet ir nebaudžiamai vykdyti precedento neturintį atskirų politinių jėgų respublikinio masto persekiojimą".

  Tačiau Vyriausioji rinkimų komisija pareiškė, kad Tapino akcija buvo neigiama reklama, bet nepažeidė įstatymų.

  Po to partija nusprendė dar kartą kreiptis į prezidentą ir parlamentą. LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis pareiškė, kad jei nepavyks pasiekti teisingumo Lietuvoje, kova tęsis tarptautinėse instancijose.

  Seimo rinkimų į rezultatai

  Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Lietuvos lenkų partija reikalauja anuliuoti rinkimų rezultatus
  "Lenkų klausimas" rado atsakymą: Lietuvoje kurstoma nacionalinė nesantaika
  Lietuvos lenkų partija išpuolius prieš Tomaševskį palygino su Hitlerio retorika
  "Lenkų klausimas" Lietuvoje. Kas atsakingas už neapykantos kurstymą?
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Seimas, Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos