18:13 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro, "šiandien ES biurokratija ir atskiros valstybės narės naudojasi bet kokiais, net ir absurdiškiausiais, pretekstais, kad sustiprintų vadinamąjį Rusijos sutramdymą"

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Europos Sąjunga ir toliau "štampuoja" neteisėtas sankcijas Rusijos Federacijai, Briuselis pagal nustatytų apribojimų skaičių nusileidžia tik Jungtinėms Valstijoms, cinizmas peržengia visas ribas, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Interviu laikraščiui "Kommersant" jis pabrėžė, kad "santykiai su Europos Sąjunga yra krizėje — ir ne dėl mūsų kaltės".

  Pasak ministro, "šiandien ES biurokratija ir atskiros valstybės narės naudojasi bet kokiais, net ir absurdiškiausiais, pretekstais, kad sustiprintų vadinamąjį Rusijos sutramdymą".

  "Štampuojami nauji sankcijų režimai, neteisėti tarptautiniu teisiniu požiūriu. Pagal mūsų piliečiams taikomų sankcijų, paremtų toli siekiančiais pretekstais, skaičių ES narės nusileidžia tik amerikiečiams", — sakė ministras. Pasak jo, "plataus masto antirusiška kampanija nesibaigia Europos žiniasklaidoje".

  "Prekybos ir ekonomikos srityje Briuselio biurokratija žengia įvairius protekcionistinius žingsnius, pažeidinėja PPO taisykles ir "žaidimo" metu įveda savo atvirai politizuotas "taisykles", — tęsė Lavrovas.

  "Tuo pat metu mums sakoma, kad Rusija gali "užsitarnauti teisę" palaikyti normalius santykius su ES tik pakeisdama savo elgesį. Cinizmas, kaip sakoma, peržengia visas ribas", — sakė Rusijos ministras.

  Anksčiau Lavrovas pažymėjo, kad Vašingtonas ir Briuselis padvigubino apribojimus Rusijai dėl incidento su Aleksejumi Navalnu, tačiau nepateikia jokių Maskvai primestų kaltinimų įrodymų.

  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, sankcijos, Rusija

  Svarbiausios temos