22:56 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (91)

  Valdant Donaldui Trampui, buvo peržiūrėtas glaudus JAV ir ES ryšys, kuris gali pasikeisti atėjus į valdžią naujam Amerikos lyderiui, sakė ekspertas Dmitrijus Solonikovas

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Džo Baideno pergalė JAV rinkimuose užsienio politiką padarys stabilesnę, o tai bus naudinga Lietuvai, sakė Linas Mickus, Lietuvos banko Tarptautinių santykių departamento Ekonominės politikos analizės skyriaus vyresnysis ekonomistas.

  Jo nuomone, šioje situacijoje JAV užsienio politika gali tapti nuoseklesnė ir nuspėjamesnė. Kartu ekonomistas pažymėjo, kad didesnis pasitikėjimas tarptautinėmis institucijomis būtų naudingas Lietuvai nacionalinio saugumo požiūriu, ypač dėl tvirtos Baideno pozicijos vykdant NATO įsipareigojimus.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas teigė, kad Baideno pergalė greičiausiai grąžins Barako Obamos ir jo pirmtakų valdytus transatlantinės politikos pamatus.

  "Trampas vis dar pristato Kiniją, o ne Rusiją kaip savo pagrindinę oponentę. Šiuo atžvilgiu Baideno grįžimas dėl jo vienareikšmiškos pozicijos, kad visa pasaulio blogybė yra Rusija, naudos suteiks būtent Baltijos valstybėms. Joms bus skiriama daugiau dėmesio, daugiau preferencijų ir jų tarptautinė antirusiška retorika sulauks naujos paramos iš užsienio. Šioje situacijoje Baltijos bankininkų pareiškimuose yra logikos", — sakė jis.

  JAV prezidento rinkimai

  JAV prezidento rinkimai vyksta lapkričio 3 dieną. Lažybininkai visame pasaulyje yra linkę manyti, kad Trampas gali pralaimėti šiuos rinkimus. Tačiau daugelis ekspertų pažymi, kad spalį vykusi rinkimų kampanija išsiskyrė savo netikėtumu, todėl rezultatas gali būti bet koks.

  Šiais metais dėl pandemijos daugelis politikų pasisakė už nuotolinį balsavimą, kad būtų išvengta minios rinkimų apylinkėse. Be to, Jungtinėse Valstijose prasidėjo išankstinis balsavimas, JAV portalo "United States Elections Project" duomenimis, spalio 27 d. prezidento rinkimuose iš anksto balsavo apie 70 milijonų JAV piliečių.

  JAV vėliava
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Tai jau trečias kartas, kai Baidenas bando užimti JAV prezidento postą. Savo rinkimų kampaniją jis remia pažadais pakelti mokesčius turtingoms ir didelėms korporacijoms ir panaudoti šiuos pinigus, kad modernizuotų nacionalinę infrastruktūrą, būstą ir vaikų priežiūrą padarytų prieinamesnę ir pagerintų švietimą.

  Savo ruožtu Trampas pažadėjo per dešimt mėnesių sukurti dešimt milijonų darbo vietų. Žinoma, kad bus papildomai skatinamos įmonės, kurios perkėlė gamybą į Ameriką, pirmiausia iš Kinijos.

  Pagrindinė idėja, į kurią susitelkia Trampas, yra laisvosios rinkos: kuo mažesnė našta verslui, tuo geriau veikia ekonomika ir nebūtinai pandemijos metu. Taip pat dabartinio prezidento planuose yra vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas 2020 metų rudenį ir grįžimas prie įprasto gyvenimo jau kitais metais.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos šiuolaikinės valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas pažymėjo, kad atėjus Baidenui į valdžią, greičiausiai santykiai tarp JAV ir Rusijos paaištrės ir bus spaudimas, taip pat iš Baltijos šalių, kurios tam bus naudojamos, pusės. Jis taip pat pažymėjo, kad Baltijos valstybės bus marionetės, "kurias kažkas, kažkada, kažkur tampys už siūlų".

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (91)
  Tegai:
  Baltijos šalys, rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos