06:34 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Įstatymo projekte siūloma buvusiems ir neperrinktiems deputatams bei buvusiems premjerams mokėti visą gyvenimą

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Seimas užregistravo pataisas dėl rentos mokesčio Seimo nariams, kurie nebuvo perrinkti į parlamentą, juos prilyginti nepriklausomybės akto signatarams ir užtikrinti jiems tas pačias privilegijas.

  Atitinkamas dokumentas spalio 30 dieną buvo paskelbtas Seimo svetainėje.

  Pagal pataisas siūloma mokėti rentą ne tik Seimo nariams (buvusiems ir neperrinktiems), bet ir buvusiems ministrams pirmininkams.

  Pasiūlymo iniciatoriai — Seimo vicepirmininkas Jonas Liesys ir Darbo partijos atstovai Artūras Skardžius ir Andrius Mazuronis.

  Įstatymo projekte numatomos 30–50 procentų algos dydžio mėnesinės išmokos buvusiems parlamentarams, atsižvelgiant į kadencijų skaičių.

  Pataisos per pirmąjį svarstymą ir diskusijas buvo priimtos dar 2007 metais, todėl norint priimti šį įstatymą, kas gali įvykti lapkričio 5 dieną, pakanka vieno balso.

  Nauji rinkimai į Lietuvos Seimą vyko spalio 11 ir 25 dienomis. 70 Seimo narių renkama daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje liko valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), turinti 32 mandatus. 2016 metų rinkimus laimėjo "valstiečiai".

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Pranckietis siūlo, kad Seimas posėdžiautų nuotoliniu būdu
  Lietuvos prezidentas atmetė lenkų partijos skundą dėl pažeidimų rinkimuose
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos