20:58 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigia konservatorius Antanas Matulas, kalbama, kad Čaplinskas iš ULAC vadovo pareigų atleistas dėl sveikatos apsaugos ministrui išsakomos kritikos bei to, kad jis dalyvavo Seimo rinkimuose su Lietuvos socialdemokratų partija

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Čaplinskas atleidžiamas dėl pakartotinių darbo drausmės pažeidimų ir pareigų nevykdymo, Seimo posėdžio metu pareiškė sveikatos apsaugos ministras.

  Anot Verygos, buvo sudaryta komisija, kuri vertino jo padarytus pažeidimus ir, kaip teigė ministras, dalis jų buvo padaryti dar gerokai iki dalyvavimo Seimo rinkimuose.

  "Tai yra tikrai išimtinai dėl jo pareigų nevykdymo", — tvirtino ministras.

  Apie tai, kodėl Čaplinskas buvo atleistas iš pareigų, Verygos Seime vykusios Vyriausybės valandos metu klausė konservatorius Antanas Matulas. Parlamentaras teigė, esą kalbama, Čaplinskas iš ULAC vadovo pareigų atleistas dėl ministrui išsakomos kritikos bei to, kad jis dalyvavo Seimo rinkimuose su Lietuvos socialdemokratų partija.

  Pats sveikatos apsaugos ministras ragino nesivadovauti gandais. 

  "Tikrai šito vadovo atleidimo nereikėtų jokiais būdais nereikėtų sieti su jo priklausymu partijoms ar rinkimais. Šiuo metu jis yra nedarbingume, jo pirma darbo diena po nedarbingumo bus ir paskutinė darbo diena", — teigė ministras.

  Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime skelbiama, kad Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas yra atleidžiamas iš užimamų pareigų kaip šiurkščiai pažeidęs darbo pareigas, neperduodamas Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos (ULSVIS) kitam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskirtam valdytojui — Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

  Nurodoma, kad Čaplinskas, vykdydamas savo pareigas organizuoti ULAC darbą ir jam vadovauti, neužtikrino, kad jo vadovaujama įstaiga vykdytų veiklą pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus, reikšmingus visapusei asmens sveikatos apsaugai, bei neužtikrinimo Ministro įsakymų vykdymo juose nustatyta tvarka ir terminais.

  Laikinai ULAC vadovavimą perims ULAC direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.

  Tegai:
  Saulius Čaplinskas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos