02:38 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip prisiminė Rusijos užsienio reikalų ministras, šimtai tūkstančių priskiriami "nepiliečiams" ir iš jų atimamos pagrindinės teisės

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Europos Taryba neturėtų užsimerkti prieš milijonų rusų ir rusakalbių diskriminaciją Ukrainoje ir Baltijos šalyse — tai XXI amžiaus apartheidas, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kreipdamasis į Europos Tarybos Ministrų Komiteto 130-osios nuotolinės ministrų sesijos dalyvius.

  "Ukrainoje ir Baltijos šalyse milijonai žmonių yra diskriminuojami, nes jie yra rusai arba kalba rusiškai", — pareiškė Rusijos ministras.

  "Šimtai tūkstančių laikomi "nepiliečiais" ir iš jų atimamos pagrindinės teisės. Europos Taryba neturėtų užsimerkti dėl šio XXI amžiaus apartheido — tai daro nepataisomą žalą jos reputacijai", — pabrėžė Lavrovas.

  130-oji Ministrų Komiteto sesija Atėnuose vyksta nuotoliniu būdu. Sesijoje dalyvauja Europos Tarybos generalinė sekretorė Marija Peičinovič-Burič, Europos Žmogaus Teisių Teismo pirmininkas Robertas Spano, Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininkas Rikas Daemsas ir Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič.

  Dėl su pandemija susijusių apribojimų 47 Europos Tarybos valstybių narių užsienio reikalų ministrai sesijoje dalyvauja vaizdo konferencijos būdu. Jų pasirodymai nėra transliuojami. Sesijos pabaigoje tikimasi, kad Ministrų Komiteto pirmininkas Miltiadis Varvitsiotis ir Europos Tarybos generalinė sekretorė Peičinovič-Burič pateiks galutines išvadas.

  Vakare Graikijoje vyks jubiliejinis renginys, skirtas Europos žmogaus teisių konvencijos pasirašymo 70-osioms metinėms paminėti. Pagrindinį pranešimą skaitys Graikijos prezidentė Katerina Sakellaropoulou.

  Tegai:
  rusakalbiai, Baltijos šalys, Sergejus Lavrovas

  Svarbiausios temos