01:14 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (7)

  Parlamentarai susirūpinę dėl Lietuvai ypatingai svarbios ir artimos kaimynės bei sąjungininkės Lenkijos priimamų sprendimų, ir pareiškė, jog palaiko Lenkijoje vykstančius protestus prieš moterų reprodukcinių teisių pažeidimus

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Lietuvos parlamentarai pateikė iniciatyvą sukurti fondą, skirtą remti lenkes, kurios dėl problemų savo šalyje norėtų pasidaryti abortą Lietuvoje. Toks kreipimasis yra rezoliucijos projekte, ketvirtadienį užregistruotame Lietuvos Seimo sekretoriate.

  "Vyriausybei siūloma suformuoti specialų pagalbos fondą Lenkijos moterims, atvyksiančioms į Lietuvą ieškant galimybės saugiai nutraukti nėštumą", — sakoma dokumente.

  Parlamentarai išreiškė susirūpinimą dėl "Lietuvai ypatingai svarbios ir artimos kaimynės bei sąjungininkės Lenkijos priimamų sprendimų, drastiškai apribojančių moterų teises", ir pareiškė, jog palaiko Lenkijos žmogaus teisių ir moterų teisių organizacijų protestus prieš šiuos moterų reprodukcinių teisių pažeidimus.

  Be to, jie paragino prezidentą Gitaną Nausėdą viešai išreikšti savo poziciją dėl Lenkijos moterų teisių ribojimo bei grubių sisteminių moterų reprodukcinių teisių pažeidimų ir teisinės padėties bloginimo.

  Spalio 22 dieną Lenkijos Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą, kad įstatymų leidžiamas abortas dėl vaisiaus patologijos prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. Sprendimas įsigalios po jo paskelbimo "Oficialiajame leidinyje". Nuo to momento šalyje liks tik dvi priežastys, leidžiančios atlikti oficialų abortą — grėsmė motinos gyvybei ir sveikatai arba nėštumas dėl išžaginimo.

  Protestai jau dvi savaites vyksta skirtinguose Lenkijos miestuose. Protestuotojai beveik kiekvieną vakarą žygiuoja pagrindinėmis gatvėmis, demonstruodami savo poziciją. Abortų draudimo priešininkai netgi išreiškė nepasitenkinimą prie bažnyčių, kai kuriais atvejais dėl to net buvo nutrauktos sekmadienio pamaldos. Ne kartą įvairiuose miestuose kilo protestuotojų ir policijos susidūrimai, buvo panaudotos ašarinės dujos.

  Temos:
  Abortų įstatymo sugriežtinimas Lenkijoje (7)
  Tegai:
  abortas, Lietuva, Lenkija

  Svarbiausios temos