19:34 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar Trampui liko vienintelė legali galimybė įrodyti savo pergalę — kova teisme. Dabartinis prezidentas ne veltui skubėjo paskirti savo atstovus į laisvas vietas Aukščiausiajame teisme, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Abu kandidatai į JAV prezidentus iš anksto paskelbė nepripažįstantys pralaimėjimo rinkimuose, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių reikalų fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

  "JAV užsitęs balsų, kurie buvo pateikti paštu, skaičiavimo procesas. Antra, šių rinkimų oponentai iš anksto paskelbė, kad nepripažins pralaimėjimo. Todėl teismuose ir, blogiausia, gatvėse bus vykdomi įvairiausi susirėmimai. [Demokratų partijos kandidato Džo] Baideno šalininkai jau gatvėje, [dabartinio prezidento Donaldo] Trampo šalininkai taip pat netrukus ateis. Pakanka prisiminti, kaip jie elgėsi Teksase balsavimo dienos išvakarėse — faktiškai išstūmė iš ten Baideno agitacinę kampaniją", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak Kovaliovo, net oficialūs rezultatai JAV gali neatitikti tikrovės, kaip rodo istorija.

  "Todėl turime sulaukti oficialių rezultatų. Nors, kaip mes žinome iš Amerikos istorijos, net ir jie kartais neatitinka tikrovės. Būna politinių sandorių dėl tokių rinkimų rezultatų. Vis dėlto tai yra oficialūs rezultatai, o ne tai, ką pateikia laikraščiai", — sakė jis.

  Kovaliovas mano, kad JAV Aukščiausiasis teismas dar atliks pagrindinį vaidmenį sprendžiant, kas taps šalies vadovu.

  "Kol kas pagrindinė Trampo užduotis ir vienintelė legali galimybė, kad nesiimtų smurto ir pergalės gynimo ginklais — tai kova teisme. Štai kodėl jis taip skubėjo ir spėjo paskirti savo atstovus į laisvas vietas JAV Aukščiausiajame teisme, kuris gali atlikti pagrindinį vaidmenį teisminiuose susirėmimuose. Na, ir negalima nekreipti dėmesio į gatves. Trampas turi pakankamai šalininkų JAV ir visa priešrinkiminė kampanija ir rinkimai tai parodo. Kol nėra vieno iš kandidatų dominavimo, jie eina koja kojon ir konfrontacija pasireikš gatvėse. Manau, kad viskas baigsis iki gruodžio, kai bus antrasis rinkimų etapas <...>, o Amerika vienaip ar kitaip turės savo prezidentą, tačiau nežinia, kokia kaina ir kokie įvykiai už to stovės, kol kas nelabai aišku", — sakė ekspertas.

  Buvęs JAV Virdžinijos valstijos senatorius Ričardas Bleikas (Richard Blake) pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose greičiausiai bus iškelta dešimtys bylų, susijusių su prezidento rinkimų rezultatais, ir greičiausiai bylos bus nagrinėjamos Aukščiausiajame teisme.

  Bleikas pažymėjo, kad Trampas, kaip ir visa Respublikonų partija, "buvo labai susirūpinęs dėl balsavimo paštu".

  Bleiko manymu, daugelyje valstijų dabar Trampas turi pranašumą, tačiau, turint omenyje paštu siunčiamus biuletenius, balsų užtenka, kad laimėtų jo varžovas Baidenas.

  Dar šia tema

  Naujausi JAV prezidento rinkimų duomenys: abu kandidatai tiki, kad laimi
  Trampas prieš Baideną — demokratijos mirtis Amerikoje?
  Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Džo Baidenas, prezidento rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos