04:18 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Anksčiau apie savo susidomėjimą privilioti Baltarusijos aukštųjų technologijų įmones į savo teritoriją pareiškė Lietuva, Latvija ir Ukraina

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Baltarusija yra suinteresuota bendradarbiauti su visomis šalimis skaitmeninės visuomenės plėtros klausimais, pareiškė per Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka NVS vyriausybių vadovų tarybos vaizdo konferencijos metu.

  Rugpjūtį, po prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo, šalyje prasidėjo protesto akcijos, kurios buvo jėga slopinamos, o protestuotojai sulaikomi. Po to kai kurios Baltarusijos įmonės paskelbė apie norą persikelti.

  Savo ruožtu Lietuva ir Latvija paskelbė susidomėjusios Baltarusijos aukštųjų technologijų kompanijų atėjimu į savo rinkas. Ukraina priėmė specialius teisinius sprendimus, kurie turėjo palengvinti tokį persikėlimą iš Baltarusijos programuotojams. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija į tai sureagavo protesto nota, kurioje pasmerkė Kijevo veiksmus.

  "Deja, kai kurie Baltarusijos kaimynai parodė savo pasirengimą pasinaudoti komplikuota mūsų šalies padėtimi, kad sustiprintų savo IT sektorių", — pareiškė Baltarusijos vyriausybės vadovas.

  Po to jis pabrėžė, kad "Baltarusija NVS ir visais kitais tarpvalstybinės sąveikos formatais siekia abipusiškai naudingo bendradarbiavimo, o ne smulkmeniškos konkurencijos".

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Golovčenka pasakė, kad "įgyvendindamas iniciatyvą sukurti NVS skaitmeninį geros kaimynystės diržą", Baltarusija teigiamai vertina susitarimo dėl Sąjungos šalių informacijos sąveikos skaitmeninio visuomenės vystymosi srityje projektą.

  Šiuo metu Lietuvos Seimas svarsto pataisas, pagal kurias naujos Baltarusijos ir kitos įmonės iš trečiųjų šalių galės atidaryti taupomąsias sąskaitas ne tik Lietuvos bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Tikimasi, kad tai pritrauks į Lietuvą įmones iš trečiųjų šalių, įskaitant Baltarusijos įmones.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas, Naujosios visuomenės instituto Politinių ir ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas pažymėjo, kad IT verslo bėgimą iš Baltarusijos į Baltijos šalis planuoja Vakarai. Jo nuomone, Baltarusijos specialistai ras ne "pasakišką vitriną" Baltijos šalyse, o ekonomines ir socialines problemas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)
  Tegai:
  Ukraina, Latvija, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos