12:04 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Tai jau antrasis individualių ES sankcijų Baltarusijai paketas. Pirmasis įsigaliojo spalio 2 dieną, tada sąraše buvo 40 žmonių

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Europos Sąjunga įvedė sankcijas Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai ir išplėtė "juodąjį sąrašą" dėl šalies prezidento rinkimų, skelbia RIA Novosti.

  Be Lukašenkos, į "juodąjį sąrašą" buvo įtraukti dar 14 Baltarusijos pareigūnų. Manoma, kad jiems bus uždrausta keliauti po ES, taip pat bus įšaldytas jų turtas, esantis ES.

  Tai jau antrasis individualių ES sankcijų Baltarusijai paketas. Pirmasis įsigaliojo spalio 2 dieną, tada sąraše buvo 40 žmonių.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo apie ES sankcijų Lukašenkai patvirtinimą
  "Naujas ispaniškasis gripas užvaldo Europą": Lukašenka paaiškino sienų uždarymą
  "Nereikia įvežinėti infekcijos": Lukašenka nurodė neįleisti išvykusių baltarusių
  Tegai:
  sankcijos, ES, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos