17:20 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Interviu lenkų leidiniui metu Vokietijos parlamentaras Jurgenas Hardtas ragina europiečius palaikyti labai pagrįstą dialogą su Rusija ir netingėti dar kartą pasverti savo argumentus

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Politinis ir ekonominis stabilumas Rusijoje neabejotinai atitinka Europos interesus, nes jei Vladimiro Putino pirmininkavimo metu įvyktų rimta ekonomikos krizė, Kremlius taptų visų europiečių problema, įsitikinęs Vokietijos parlamentaras Jurgenas Hardtas. Apie tai rašo Lenkijos leidinys "Dziennik Gazeta Prawna".

  Rusija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Вяткин

  Interviu leidiniui metu jis ragina europiečius palaikyti labai pagrįstą dialogą su Rusija ir netingėti dar kartą pasverti savo argumentus.

  "Bet kuris JAV prezidentas gali pasikliauti atvira europiečių širdimi ir protu. Turime atsisakyti iliuzijos, kad be aktyvaus Amerikos įsitraukimo galime pakeisti pasaulį į gerąją pusę. Priešingai, tik kartu su ja galėsime pakreipti pasaulio reikalus teisinga linkme. Tai galioja tiek klimato politikai, tiek konfliktams Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje", — į klausimą, ką naujai išrinktas JAV prezidentas turėtų išgirsti iš Angelos Merkel, atsakė Vokietijos parlamentaras Jurgenas Hardtas.

  Kalbėdamas su "Dziennik Gazeta Prawna" jis taip pat išreiškė viltį, kad Vokietijos vyriausybė paskelbs savo pasirengimą derėtis dėl sąžiningo NATO, tarptautinės prekybos, klimato ir bendros Kinijos strategijos pasidalijimo.

  "Vašingtonui reikia europiečių vykdant politiką Pekino atžvilgiu ir prekybos klausimais. Kartu mes esame daug stipresni nei atskirai", — teigė parlamentaras.

  Interviu jis pažymėjo, kad prezidentas Donaldas Trampas nebuvo suinteresuotas šiuo bendradarbiavimu, tačiau tikisi pokyčių ir pažangos šiuo klausimu. "Būtent Amerikai reikia paramos įgyvendinant savo politiką Kinijos atžvilgiu", — pabrėžė jis.

  Jurgenas Hardtas taip pat pripažino, kad Kinija tapo rimta Vokietijos prieše, nes ji naudoja ekonominę galią politiniams tikslams. "Tai neturi nieko bendro su mūsų laisvos ir sąžiningos prekybos idėja", — paaiškino jis. Todėl Vokietija yra pasirengusi patirti ekonominių nuostolių, kad taptų mažiau priklausoma nuo Kinijos ir užimtų griežtesnę poziciją santykiuose su Pekinu.

  Į provokuojamą leidinio klausimą, ką Herdtas mano apie prieštaringai vertinamą Rusijos ir Vokietijos dujotiekį "Nord Stream-2", jis atsakė: "Rusijos atveju turime pagrįstai pasverti savo argumentus. Politinis ir ekonominis stabilumas šioje šalyje atitinka Europos interesus.

  Jei Vladimiro Putino valdymo metu kiltų rimta ekonominė krizė, Kremlius taptų visų europiečių problema. Kita vertus, mes, žinoma, norime, kad Rusija grįžtų į demokratijos kelią", — interviu "Dziennik Gazeta Prawna" apibendrino Vokietijos parlamentaras Jurgenas Hardtas.

  Tegai:
  Europa, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos