23:47 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Partijos susitarė, jog TS-LKD atstovė Ingrida Šimonytė bus kandidatė į premjeres, dėl kitų kandidatų į ministrus bus sutarta vėliau

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pirmadienį pasirašė valdančiosios koalicijos sutartį.

  Susitikimo vaizdo transliacija paskelbta konservatorių Facebook puslapyje.

  Koalicijos sutartį pasirašė partijų pirmininkai — konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Laisvės partijos vėliavnešė Aušrinė Armonaitė.

  Partijos susitarė, jog konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė bus kandidatė į premjeres. Tuo tarpu dėl kitų kandidatų į ministrus dar nesutarta.

  "Kai tik susitarsime, tai iš karto ir pranešime. Todėl, kad dabar pranešame, kas yra susitarta ir fiksuota parašais, — kad bus siūloma mano kandidatūra į ministro pirmininko postą. Daugiau dėl jokios kitos kandidatūros nėra sutartos", — po koalicijos sutarties pasirašymo sakė Ingrida Šimonytė.

  Ji tikisi, kad derybos dėl postų Vyriausybėje prasidės netrukus.

  "Manau, kad rasime visoms trims partijoms laiką ir galėsime susitikti ir diskutuoti, kokiu keliu toliau dėliotis jau diskusijas dėl konkrečių personalijų", — teigė ji.

  Derybos dėl naujos koalicijos truko mažiau nei kelias savaites. Sutarties projektas buvo paviešintas ketvirtadienio vakarą.

  Nauji rinkimai į Lietuvos Seimą vyko spalio 11 ir 25 dienomis. 70 Seimo narių renkama daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse. Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje liko valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), turinti 32 mandatus. Liberalų sąjūdis laimėjo 13, o Laisvės partija – 11 parlamentarų mandatų.

  2016 metų rinkimus laimėjo "valstiečiai".

  Dar šia tema

  Konservatoriai paragino Vyriausybę susilaikyti nuo naujų paskyrimų
  Tegai:
  valdančioji koalicija, koalicija, Laisvės partija, liberalai, konservatoriai

  Svarbiausios temos