04:44 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Lietuvos valstybė egzistuoja tik dėl išorinės Vašingtono paramos, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda vienas pirmųjų tarp pasaulio lyderių pasveikino Džo Baideną su "pergale" JAV prezidento rinkimuose, nes Baltijos šalių valdžia nori pasveikinti būsimą viršininką, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos Federacijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos vadovas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  Savo sveikinimą Lietuvos prezidentas paskelbė Twitter nepraėjus nė valandai po pirmųjų žinučių apie politiko "pergalę" lenktynėse dėl prezidento posto.

  Lapkričio 3 dieną JAV vyko prezidento rinkimai. Balsų skaičiavimas tęsiasi, tačiau pagrindinės JAV žiniasklaidos priemonės pranešė apie demokratų partijos atstovo Džo Baideno pergalę.

  Dabartinis prezidentas Donaldas Trampas nepripažino pralaimėjimo.

  "Šiandien niekas nieko nesigėdija. Niekas nesigėdija pasveikinti tos ar kitos šalies prezidentą tuo pagrindu, kad apie tai jis pats pareiškė per televiziją. Tiesa, kai kuriems tai leidžiama, o kai kuriems neleidžiama. <...> Bet suprasti baltus įmanoma. Tai yra limitrofiškas kvazivalstybingumas, egzistuojantis dėl išorinės paramos. Užduokime sau klausimą, kieno išorinė parama... Kontrolinis paketas yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, todėl pasveikinti būsimą viršininką — gero tono ženklas Baltijos šalių prasme. <...> Tokia yra politinė vietinio elito esmė", — pasakė Meževičius.

  Lapkričio 7 dieną Džo Baidenas, gavęs 273 iš reikiamų 270 rinkėjų balsų ir taip užtikrinęs savo pergalę, pasiskelbė išrinktu JAV prezidentu.

  Baidenas taps 46-uoju JAV prezidentu. Lapkričio pabaigoje jam sukaks 78 metai, jis bus seniausias Amerikos lyderis, pranešė CNN.

  Savo ruožtu Donaldas Trampas teigė, kad per teismus tikisi atgauti lyderio pozicijas daugelyje valstijų. Pasak valstybės vadovo, rinkimų dienos vakarą jis keliose valstijose gerokai pirmavo, o po kelių dienų visa tai "stebuklingai išgaravo".

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė iškritikavo ministrų žodžius apie JAV rinkimų falsifikaciją
  Estijos vidaus reikalų ministras ruošiasi atsistatydinti po JAV rinkimų kritikos
  Merkel pabrėžė svarbų JAV vaidmenį pasaulio laisvėje ir demokratijoje
  NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Džo Baidenas, JAV, Lietuva, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos