14:53 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo buvusi teisėja, tiesiog nesuvokiama, kaip tokioje valstybėje, kaip JAV, prezidentu renkamas asmuo, kuris jau seniai nusipelnęs senatvės poilsio

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Buvusi Lietuvos Seimo narė, buvusi Lietuvos teisėja Neringa Venckienė sakė nesuprantanti, kaip JAV galėjo išrinkti prezidentu Džo Baideną. Apie tai ji parašė savo puslapyje Facebook.

  "Keistai atrodo, kad 330 milijonų gyventojų turinčioje šalyje prezidentu renkamas beveik 80 metų amžiaus (Džo Baidenas gimęs 1942 m. lapkričio 20 d.) senukas, tikriausiai sergantis demencija, kurios požymiai: atminties ir dėmesio koncentracijos pablogėjimas, orientacijos sutrikimas, mąstymo sulėtėjimas..." — parašė Venckienė.

  Ji pažymėjo, kad tiesiog nesuvokiama, kaip tokio dydžio valstybėje, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, kandidatu į prezidentus iškeliamas asmuo, kuris jau seniai nusipelnęs senatvės poilsio.

  Remiantis žiniasklaidos vertinimais, prezidento rinkimus laimėjo demokratas Džo Baidenas, jis jau pasiskelbė nugalėtoju. Respublikonų prezidentas Donaldas Trampas nepripažino pralaimėjimo, jo advokatai kelia ieškinius įvairiose valstijose, reikalaudami sustabdyti balsų skaičiavimą ir ištirti tariamus pažeidimus.

  Pažymima, kad išrinktasis prezidentas pradės eiti savo pareigas 2021 metų sausio 20 dieną.

  Laikinai einantis JAV tarptautinės plėtros agentūros (JAVID, Valstybės departamento dalis) vadovo pavaduotojo pareigas Džonas Barsa (John Barsa) teigė, kad valdžios perdavimo Baidenui procesas galėtų prasidėti tik tada, kai JAV Bendrųjų paslaugų administracija (GSA) priims tokį sprendimą. 

  Anot jo, tol, kol GSA vadovas nuspręs, kas laimėjo rinkimus, niekas nepasikeis.

  Dar šia tema

  Merkel pabrėžė svarbų JAV vaidmenį pasaulio laisvėje ir demokratijoje
  NATO generalinis sekretorius pasveikino Baideną ir paragino konfrontuoti su Rusija
  Ekspertas: Lietuva nusprendė kuo greičiau pasveikinti būsimą "viršininką iš JAV"
  Buvęs JAV senatorius: Baidenas gali derėtis užbaigus "Nord Stream-2"  
  Tegai:
  JAV, Džo Baidenas, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos