23:29 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per penkerius metus Lietuvos valdžia turės sumokėti 181 milijoną eurų. Be to, Vilnius gavo finansinę paramą iš Vašingtono

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuva ir JAV ketina pasirašyti sutartį dėl naujos sraigtasparnių platformos pirkimo iš Amerikos vyriausybės, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitarimą numatyta pasirašyti šią savaitę. Pagal tai Lietuvos kariuomenė įsigis keturis sraigtasparnius "UH-60M Black Hawk" su papildoma įranga, atsarginėmis dalimis, mokymų, remonto ir materialinės bei techninės pagalbos paketu.

  Vilnius per penkerius metus Vašingtonui sumokės 181 milijoną eurų.

  JAV vyriausybė taip pat skyrė finansinę paramą projektui — 30 mln. dolerių (šiek tiek daugiau nei 25,3 mln. eurų). Lietuva taip pat turi Kongreso pritarimą ateityje prireikus įsigyti dar du sraigtasparnius.

  Pirmieji "Black Hawk" sraigtasparniai Baltijos respubliką pasieks 2024 metų pabaigoje, kai Lietuvos kariuomenė mokys personalą valdyti visiškai naują platformą — pilotus ir antžeminės tarnybos specialistus, taip pat aptarnavimo ir antžeminę įrangą.

  Naujoji sraigtasparnio platforma visiškai pakeis "Mi-8T", kuris vis dar naudojamas Lietuvos kariuomenėje.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas, į pensiją išėjęs pulkininkas Viktoras Litovkinas sakė, kad toks pirkimas yra mokamas iš Lietuvos Respublikos biudžeto, tačiau JAV gali suteikti paskolą Lietuvai. Jo teigimu, šią skolą turės sumokėti kitos Lietuvos piliečių kartos.

  NATO stiprina grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva nusprendė kuo greičiau pasveikinti būsimą "viršininką iš JAV"
  Į Lietuvą atvyko naujas tanklaivis su SGD iš JAV
  Tegai:
  karinis sraigtasparnis, sraigtasparnis, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos