03:27 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Pirmasis naujojo parlamento, išrinkto per spalio mėnesį vykusius rinkimus, posėdis vyks penktadienį

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos Seimo sudėtis, išrinkta 2016 metais, atsistatydino antradienį. Penktadienį dabartinius narius pakeis 13-asis Seimas, išrinktas 2020–2024 metams.

  Pirmasis naujojo parlamento, išrinkto spalio mėnesį, posėdis vyks penktadienį.

  "XII Seimo darbų programoje įvardytos pagrindinės veiklos kryptys: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra; saugi valstybė. Tarp kadencijoje svarbiausių Seimo darbų — patvirtintos mokesčių ir šešėlio mažinimo, pensijų kaupimo, švietimo, sveikatos apsaugos sistemos, inovacijų ir technologijų srities reformos", — teigiama pranešime.

  Tarp svarbiausių Seimo darbų jo kadencijos metu buvo patvirtintos reformos mokesčių ir šešėlio mažinimo, pensijų kaupimo, švietimo, sveikatos apsaugos sistemos, inovacijų ir technologijų srityse.

  Teigiama, kad devyniose sesijose parlamentas siekė užsibrėžtų tikslų gerinti Lietuvos žmonių socialinę gerovę — spręsti gyventojų pajamų didinimo, skurdo mažinimo, šeimos, vaikų teisių, sveikatos, nacionalinio saugumo, efektyvumo ir viešojo sektoriaus skaidrumo problemas.

  Be to, esant dabartinei Seimo sudėčiai, Lietuva pirmą kartą įvykdė savo įsipareigojimus NATO, 2018 metais gynybai skirdama du procentus savo bendrojo vidaus produkto (BVP).

  Vienas rimčiausių iššūkių, su kuriais susidūrė parlamentarai, buvo koronaviruso pandemija. Todėl buvo priimti svarbūs sprendimai, siekiant padėti verslui ir darbuotojams, socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, taip pat užtikrinti šalies finansų sistemos stabilumą.

  Antrasis Lietuvos Seimo rinkimų turas vyko spalio 25 dieną. Kaip ir pirmajame, pergalę iškovojo konservatoriai, į antrąją vietą pateko valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

  Būtiną 5 % barjerą įveikė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

  Valdančiajai koalicijai priklauso konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Jie pirmadienį pasirašė atitinkamą susitarimą ir susitarė, kad LVŽS atstovė Ingrida Šimonytė bus kandidatė į premjerus.

  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  © Sputnik
  2020-2024 kadencijos Lietuvos Seimo rinkimai
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Šiais metais bus remontuojama beveik 11 tūkst. kilometrų miško kelių
  Pajamos iš Klaipėdos SGD terminalo per metus sumažėjo beveik 40 %
  Tegai:
  Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos