05:49 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kita vertus, Brazauskienė ją gavo ne kaip prezidento, kaip kad reikalavo anksčiau, bet kaip signataro našlė

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Vyriausybė skyrė signataro našlės rentą Kristinai Brazauskienei. Sprendimas buvo priimtas trečiadienio posėdyje.

  Valstybinė signataro našlių renta skiriama atgaline data — nuo 2010 metų liepos 23 dienos. Anksčiau buvusio Lietuvos prezidento Algirdo Brazausko našlė reikalavo prezidento našlės rentos, tačiau jai jos neskyrė.

  Už dešimties metų laikotarpį Brazauskienė turėtų gauti apie 37 tūkst. eurų, o paskui kas mėnesį jai bus mokama šiuo metu 331,11 euro siekianti renta.

  Brazauskas 1993–1998 metais ėjo respublikos prezidento pareigas, o vestuvių metu buvo vyriausybės vadovas. 2010 metais jis mirė, o Brazauskienė paprašė išmokėti jai prezidento našlės rentą, taip pat apsigyveno prezidento rezidencijoje, Turniškėse.

  Tačiau Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad moteris neturi teisės užimti prezidento rezidencijos, o jos gyvenimas ten buvo laikomas neteisėtu, po to Brazauskienės buvo paprašyta išsikraustyti. 2017 metų pabaigoje Lietuvos Konstitucinis Teismas taip pat nestojo į našlės pusę.

  2019 metų vasarį Brazauskienė kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) su kompensacijos iš Lietuvos prašymu.

  Tegai:
  vyriausybė, Algirdas Brazauskas

  Svarbiausios temos