05:30 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau valdančioji koalicija susitarė dėl vyriausybės vadovo ir Seimo pirmininko kandidatūros. Ingrida Šimonytė kandidatuos į ministrus pirmininkus, o Viktorija Čmilytė-Nielsen keliama kaip kandidatė į naujojo Seimo pirmininkus

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienio spaudos konferencijoje pareiškė, kad galėtų pretenduoti į opozicijos lyderio postą naujos kadencijos Seime, ir pažymėjo, kad vicepirmininku nebus.

  Kartu jis mano, kad aptarti jo kandidatūrą į opozicijos vadovo postą dar anksti.

  "Tokie svarstymai buvo. Jeigu bus formuojama šešėlinė Vyriausybė ir bus apsispręsta, kad reikalingas opozicijos lyderis, kad būtų šešėlinės Vyriausybės vadovas arba ne, tai tie klausimai išsispręs tiek frakcijoje, tiek bendradarbiaujant arba sudarant opozicinių frakcijų koaliciją. Kol kas tai yra tik pamąstymai ir pasvarstymai", — sakė Skvernelis.

  Skvernelis taip pat pridūrė, kad Seimo vicepirmininku tikrai nebus.

  Šiuo metu Seimo pirmininkas yra Viktoras Pranckietis, kuris anksčiau buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, o likus keliems mėnesiams iki rinkimų perėjo pas liberalus. Anksčiau paaiškėjo, kad naujoji valdančioji koalicija į šias pareigas pasiūlė "Liberalų sąjūdžio" lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

  Savo ruožtu ministras pirmininkas apie šią kandidatūrą savo nuomonės pateikti dar neskuba.

  "Nenorėčiau šiandien komentuoti. Kai bus pasiūlyta kandidatūra Seime, galėsime ten ją ir aptarti", — teigė jis.

  Pirmadienį Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija pasirašė koalicijos sutartį. Šalys susitarė, kad konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė kandidatuos į ministrus pirmininkus.

  Spalio mėnesį vyko Seimo rinkimai. Būtiną 5 % barjerą įveikė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

  Dar šia tema

  Lietuva planuoja įkurti kibernetinio saugumo kompetencijų centrą
  Skvernelis apdovanotas Baltijos Asamblėjos medaliu

  Svarbiausios temos