02:16 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Liberalų sąjūdžio frakcija Seime naujai suformuota po įvykusių rinkimų į Seimą, kur liberalams patikėta 13 mandatų

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnu tapo Eugenijus Gentvilas, praneša partijos spaudos tarnyba. 

  Gentvilo pavaduotoju išrinktas Ričardas Juška.  

  Daugiau kandidatų į abejas pareigas pasiūlyta nebuvo. Šios pareigos jiems bus patikėtos visos Seimo kadencijos metu.

  "Jaučiu atsakomybę už frakcijos veidą ir veiklą, juo labiau, kad būsime valdančiosios daugumos frakcija. Ir tai kelia naujus iššūkius, būtinybę derintis su naujos koalicijos partneriais. Tad turėdamas ir patirties, ir asmeninius kontaktus imuosi šito darbo ir dėkoju frakcijos nariams už pareikštą pasitikėjimą", — sako Gentvilas.

  Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Gentvilas yra Liberalų sąjungos narys nuo 1993 metų. Jam teko išbandyti įvairias pareigas tiek partijos, tiek įvairiose valstybės valdymo struktūrose — nuo savivaldos iki Vyriausybės bei Lietuvos atstovavimo Europos Parlamente. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno pareigos jam nėra naujos — šią poziciją jis užėmė ir 2016 metais.

  Antrą kartą iš eilės į Seimą išrinktas Juška ėjo Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, buvo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys, dirbo Peticijų komisijos bei Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos nariu. Iki darbo Seime jam ilgą laiką buvo patikėtos Jurbarko rajono savivaldybės mero, vicemero ir kitos pareigos.

  Liberalų sąjūdžio frakcija Seime naujai suformuota po įvykusių rinkimų į Seimą, kur liberalams patikėta 13 mandatų. 

  Pagal naujos valdančiosios koalicijos sutartį rytoj Seime turėtų būti balsuojama dėl Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūros į Seimo pirmininko postą.

  Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Dar šia tema

  Seimas pritarė išankstinių pensijų didinimui
  Seimas pritarė įstatymo projektui dėl Lietuvos karių dalyvavimo karinėse operacijose
  Tegai:
  Eugenijus Gentvilas, Liberalų sąjūdis

  Svarbiausios temos