06:21 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Valstybės vadovas pasisakė pirmajame naujojo Seimo posėdyje, kur išdėstė svarbias reikiamas išspręsti užduotis

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Į pirmąjį posėdį susirinko naujai išrinktas Seimas. Deputatai duoda priesaiką. Transliaciją galima rasti Seimo "YouTube" kanale.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į naująjį Seimą. Jis pasveikino deputatus, kurie ateinančius ketverius metus atstovaus žmonių interesams.

  Поздравление президента Литовской Республики Гитанаса Науседы новоизбранному Сейму
  Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos sveikinimai naujai išrinktam Seimui.

  Valstybės vadovas pareiškė, kad Lietuvos piliečiai balsuodami suteikė pasitikėjimo kreditą išrinktiesiems į Seimą, patikėjo jiems šalies ateitį.

  "Tai didžiulė atsakomybė, kurią privalėsite nešti ateinančius ketverius metus. Daugybė žmonių tikisi, kad šis Seimas kels sau aukštus moralinius reikalavimus, atsisakys pykčiu ir priešprieša grįsto bendravimo, peržengs siaurus grupinius interesus ir sutartinai sieks bendrojo gėrio", — sakė jis.

  Nausėda pažymėjo, kad naujasis parlamentas pradeda dirbti sunkiu metu, nes kartu su būsima Vyriausybe teks atsakomybė suvaldyti vieną didžiausių pastarojo meto krizių. Jis pabrėžė, kad situacija su COVID-19 tapo rimtu išbandymu visoms valstybės gyvenimo sritims — nuo sveikatos apsaugos ir švietimo iki socialinės apsaugos ir gynybos. Taip pat jis pridūrė, kad "šalies ateitis yra ne išrinktųjų, o visų mūsų rankose".

  Президент Литвы Гитанас Науседа
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  "Socialinė atskirtis neišsisklaidys savaime, kaip blogas sapnas. Ilgą laiką mūsų šalyje ji buvo pagerbiama skambiais žodžiais, tačiau ignoruojama, vos tik ateidavo metas sunkiems pasirinkimams. Pernelyg ilgai mes vadovavomės viltimi, kad kylanti ekonomika visus pakylės iki oraus gyvenimo. Taip nenutiko, ir be mūsų kryptingų pastangų nenutiks artimoje ateityje", — sakė Nausėda.

  Prezidentas paragino parlamentą siekti, kad Lietuva būtų stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi valstybė.

  Baigdamas kalbą Nausėda palinkėjo naujai išrinktiems deputatams daug kantrybės, racionalaus žvilgsnio ir sėkmingų pasirinkimų.

  Seimo rinkimų rezultatai

  Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Skvernelis papasakojo, į kokį postą gali pretenduoti naujajame Seime
  Politologas: skandalas su lenkų partija metė šešėlį į rinkimus Lietuvoje
  KT atsisakė nagrinėti pareiškėjo paklausimą dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo
  Tegai:
  Seimas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos