07:18 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Posėdį, kaip to reikalauja įstatai, pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas parlamento narys Antanas Vinkus

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Naujojo šaukimo Lietuvos Seimas penktadienį surengė pirmąjį posėdį. Parlamentarai priesaiką davė istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje. Susitikimas buvo transliuojamas YouTube.

  Laikydamiesi saugumo reikalavimų dėl koronaviruso išplitimo grėsmės, deputatai salėje sėdėjo po vieną šachmatų tvarka. Visi susirinkusieji privalėjo dėvėti apsaugines kaukes.

  Kai kurie šią dieną negalėjo prisiekti, nes yra saviizoliacijoje arba susirgo COVID-19.

  Posėdį pagal Seimo įstatus pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas parlamento narys Antanas Vinkus. Jis pirmininkaus tol, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas.

  Tylos minute buvo pagerbtas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų ir buvusių Seimo narių bei visų už Lietuvos laisvę žuvusių atminimas.

  Депутаты Сейма Литвы
  Seimo deputatai

  Į parlamentarus kreipėsi Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir arkivyskupas Gintaras Grušas. Valstybės vadovas pasveikino naujojo šaukimo deputatus ir išsakė linkėjimus. Jis pažymėjo, kad jie imasi darbo sunkiu metu.

  "Tai didžiulė atsakomybė, kurią privalėsite nešti ateinančius ketverius metus. Daugybė žmonių tikisi, kad šis Seimas kels sau aukštus moralinius reikalavimus, atsisakys pykčiu ir priešprieša grįsto bendravimo, peržengs siaurus grupinius interesus ir sutartinai sieks bendrojo gėrio", — pasakė Nausėda.

  Президент Литвы Гитанас Науседа и депутаты Сейма
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo deputatai

  Po to kalbėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė. Ji perskaitė visų į Seimą patekusių narių sąrašą.

  Seimo narių priesaikas priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

  Депутат Сейма Литвы Виктория Чмилите-Нильсен
  Seimo deputatė Viktorija Čmilytė-Nielsen

  Deputatai abėcėlės tvarka davė Seimo nario priesaiką, padėję ranką ant Konstitucijos. Jie turėjo perskaityti jos tekstą taip, kaip parašyta, be jokių pakeitimų ir papildymų, išskyrus tris paskutinius žodžius, kurių galima netarti — "Tepadeda man Dievas". Tada pasirašomas vardinis priesaikos lapas.

  Po priesaikos deputatai iš iškilmių salės persikels į įprastą.

  Депутат Сейма Литвы Аурелиюс Верига
  Seimo deputatas Aurelijus Veryga

  Dabar Seimas turi išrinkti pirmininką ir ministrą pirmininką. Į šias pareigas pretenduoja Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Ingrida Šimonytė.

  Seimo rinkimai 2020

  Pirmasis ir antrasis Seimo rinkimų turas vyko spalio 11 ir 25 dienomis. Lietuvos piliečiai išrinko 141 deputatą vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose.

  Penkių procentų barjerą į Seimą įveikė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

  Į valdančiąją koaliciją įėjo konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Jie lapkričio 9 dieną pasirašė atitinkamą susitarimą.

  Ankstesnius 2016 metų rinkimus laimėjo "valstiečiai", kurie šįkart gavo 32 mandatus.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos