11:43 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Čmilytė-Nielsen tapo vienintele kandidate į parlamento pirmininko pareigas, už ją balsavo 106 Seimo nariai

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino naujos kadencijos Lietuvos Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen paskyrus ją parlamento pirmininke. Savo sveikinimais šalies vadovas pasidalino Facebook paskyroje.

  "Sveikinu Viktoriją Čmilytę-Nielsen tapus Seimo Pirmininke. Neapsimestinė inteligencija ir šachmatininkės mąstymas leidžia tikėtis efektyvaus ir konstruktyvaus darbo tiek pačiame Seime, tiek bendradarbiaujant skirtingoms institucijoms. Tai, kad naujoji Seimo vadovė šiandien daug dėmesio skyrė politinei kultūrai ir teisėkūros kokybei, rodo, kad žvelgiame ta pačia kryptimi", — parašė Nausėda.

  Kaip savo žinutėje Facebook pažymėjo pati Seimo pirmininkė, jai tai "kol kas aukščiausios pareigos", kokias ji kada nors ėjo, ir pavadino tai "labai rimta atsakomybe ir įpareigojimu".

  Спикер Сейма Литвы Виктория Чмилите-Нильсен (слева)
  Pirmasis naujos kadencijos Seimo posėdis

  "Suprantu tai kaip suteiktą pareigą ieškoti sutarimo Seime, užtikrinti sąžiningos politikos standartą, derantį visų piliečių atstovybei. Seimo narių sprendimą balsuojant už mane norėčiau vertinti kaip pritarimą veikti kartu ir konstruktyviai žvelgti į ateitį.  Neabejoju, kad taip galime sutvirtinti ir atnaujinti Seimo darbo kultūrą. Kokybiškas reglamentavimo vertinimas, pamatuotas, sistemiškas požiūris į įgyvendinamus pokyčius, pagarba taisyklėms ir tikslus jų taikymas — tai turėtų tapti pagrindiniu parlamento veiklos rodikliu", — parašė Čmilytė-Nielsen.

  Ji pažadėjo, kad artimiausius ketverius metus Seimo nariai priims pačius svarbiausius sprendimus, lems Lietuvos ateities kursą, formuos jos viešosios erdvės diskursą ir kultūrą. 

  "Tiek aš, tiek, tikiu, visi Seimo nariai, nepriklausomai, ar jie yra valdančiojoje koalicijoje, ar opozicijoj, yra pasiruošę išgirsti, susitarti ir pasiekti rezultatų", — apibendrino Seimo pirmininkė.

  Lapkričio 13 dieną Seimas išrinko Liberalų sąjūdžio pirmininkę Seimo vadove. Ji šiame poste pakeitė Viktorą Prancketį, kuris iš pradžių buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijos narys, o prieš rinkimus prisijungė prie liberalų.

  Депутаты Сейма Литвы Виктория Чмилите-Нильсен и Габриэлюс Ландсбергис
  Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Gabrielius Landsbergis

  Seimo pirmininkės pavaduotuojais tapo konservatorius Jurgis Razma ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis.

  Seimo pirmininkas renkamas slaptu balsavimu ketverių metų kadencijai. Už vienintelę kandidatę Viktoriją Čmilytę-Nielsen balsavo 106 Seimo nariai, 18 buvo prieš, penki susilaikė. Du biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas

  Dar šia tema

  Skvernelis papasakojo, į kokį postą gali pretenduoti naujajame Seime
  Su kaukėmis ir laikantis atstumo: prisiekė naujojo Lietuvos Seimo deputatai
  Viktorija Čmilytė-Nielsen išrinkta Seimo pirmininke
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimas

  Svarbiausios temos