12:33 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Seimo nario, jo nuomone, TS-LKD, LVŽS frakcijose buvo šiam postui tinkančių, nepriekaištingą reputaciją, patirtį turinčių žmonių

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Seimo narys, Mišrios frakcijos atstovas Vytautas Bakas atkreipė dėmesį į tai, kad naujojo parlamento vadovybei išrinkti teisiamų partijų nariai.

  Politikas nepatenkintas, kad į Seimo vadovybę pateko Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos atstovai.

  "Nuo naujos, skaidrios, politinės kultūros ir  Prezidento pageidautų aukštų moralinių standartų diegimo ėmė strigti net Seimo balsavimo sistema", — parašė jis savo Facebook puslapyje.

  Bakas tvirtina, kad opozicijos Seime kol kas neapčiuopė, nors, jo manymu, "vardan demokratijos galima buvo iškelti kandidatą į Seimo pirmininko postą, per tai pristatyti opozicijos darbotvarkę ir Seimo veiklos viziją". 

  "Turėtume ką palyginti, aptarti, pagaliau taip liberalių jėgų puoselėjamą teisę pasirinkti. Didžiosiose TS LKD, LVŽS frakcijose buvo šiam postui tinkančių, nepriekaištingą reputaciją, patirtį  turinčių žmonių. Na ir pabaigai — kol kas lieka neaišku, koks tas moralios, aukštos politinės kultūros, apie kurį kalba Prezidentas, o koalicijos partneriai pasakojo pastarąsias dvi savaites, turinys", — tvirtina politikas.

  Lapkričio 13 dieną Seimas išrinko Liberalų sąjūdžio pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen Seimo vadove. Seimo pirmininkės pavaduotuojais tapo konservatorius Jurgis Razma ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis.

  Seimo pirmininkas renkamas slaptu balsavimu ketverių metų kadencijai. Už vienintelę kandidatę Viktoriją Čmilytę-Nielsen balsavo 106 Seimo nariai, 18 buvo prieš, penki susilaikė. Du biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais.

  Pats Bakas buvo buvusios valdančiosios partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) narys, tačiau prieš keletą mėnesių iš ten išėjo. Šiemet jis dalyvavo Seimo rinkimuose kaip pats išsikėlęs kandidatas, dabar jis yra Mišrios frakcijos atstovas.

  LVŽS pralaimėjo šiuos rinkimus ir tapo opozicija. Vadovavimas atiteko konservatorių partijai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kuri įėjo į koaliciją su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  Tegai:
  Viktorija Čmilytė-Nielsen, Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Seimas

  Svarbiausios temos