01:19 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Darbą vyriausybėje baigiantis premjeras apibūdino situaciją, kuri susiklostys, jei santykiai tarp Vilniaus ir Varšuvos atvės

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Darbą vyriausybėje baigiantis premjeras Saulius Skvernelis perspėjo naująją parlamento daugumą apie riziką sugadinti politinius santykius su Varšuva dėl Vilniaus iškelto žmogaus teisių klausimo Lenkijoje, praneša naujienų agentūra TASS.

  Antradienį jis abejonėmis pasidalino su žurnalistais.

  "Tikėtina, kad taip ir bus. Juo labiau, kad taip ir būdavo esant dešiniųjų valdžiai Lietuvoje", — perspėjo išeinančios vyriausybės vadovas.

  Skvernelis apibūdino situaciją, kuri susiklostys, jei santykiai tarp Vilniaus ir Varšuvos atvės.

  "Tokiu atveju mes būsime tiesiog unikalūs. Baigiame susipykti su latviais. Konservatoriai, dar neatėję į valdžią, išsiuntinėjo laiškus ir grasinimus latviams ir kitoms kaimyninėms valstybėms. Kadangi neturime jokių santykių su Rusija ir Baltarusija, tai beliko susipykti su lenkais ir būsime kaip pilėnai, supami kaimynų, su kuriais nebendraujame. Tad rizikų yra", — aiškino Skvernelis.

  Pasak premjero, prieš kritikuojant kaimyną reikėtų įsigilinti į klausimo esmę. 

  "Kalbant apie Lenkiją, aš siūlau, kurie žino kelias frazes — "teisės viršenybė", pasigilinti. <...> Vien tik naudodami propagandinę klišę, "teisės viršenybė", mes toli nenueisime", — sakė Skvernelis.

  Lietuva mano, kad Lenkija ir Vengrija nepagrįstai vetavo ES biudžeto projektą laikotarpiui iki 2027 metų. Varšuva ir Budapeštas priešinosi planams susieti Bendrijos biudžeto paskirstymą su šalies teisinės valstybės principų laikymusi, nes abi valstybės nesutarė su Briuseliu dėl jų aiškinimo. Lietuvos žmogaus teisių aktyvistai taip pat mano, kad Lenkijoje nustatytas draudimas rinktis laisvę nutraukiant nėštumą yra nepriimtinas.

  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos