17:19 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos piliečiai nelaukiami net Baltijos šalyse, nes darbo nepakanka net saviems, sakė ekspertas Dmitrijus Žuravliovas

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Lietuva pagal laikinai einančios vidaus reikalų ministrės pareigas Ritos Tamašunienės įsakymą Baltarusijos piliečiams specialiaisiais humanitariniais tikslais leido atvykti į šalį.

  Iš jų 217 baltarusių jau yra Lietuvoje. Be to, 45 kaimyninės šalies piliečiai kreipėsi dėl prieglobsčio suteikimo.

  Latvijos žiniasklaidos duomenimis, pabėgėlio statusą Latvijoje gavo tik 21 baltarusis.

  Kaip interviu agentūrai Sputnik Baltarusija pažymėjo Regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas, vietiniai Latvijos gyventojai, nepaisant to, kad šalis yra Europos Sąjungoje, gyvena ne geriau nei baltarusiai savo šalyje.

  "Ten atvykę baltarusiai, švelniai tariant, atsidūrė keblioje situacijoje — jiems nebus išduotas leidimas dirbti, nes jie neturėjo pakankamai darbo saviems, ir ne tik todėl, kad atvažiuos nauji, bet jau atvykusiems jo nepakako. Baltarusiai turi didelę iliuziją, kad visi, kas priklauso Vakarų pasauliui, gyvena labai gerai, Baltarusiją tereikia pertvarkyti, ir jie gyvens kaip Vakaruose. Taigi, jie pateko į šiuos Vakarus, o kai ten pateko, dabar dideliu šaukštu kabina "tą gerai". Tikiuosi, kad bent jau jų smegenyse įvyks nušvitimas, nes daugelis nenori to suprasti. Mitas apie gražius Vakarus yra būtent mitas, egzistuojantis tam, kad juo tikėtų", — sakė jis.

  Žuravliovas mano, kad Europa nėra tokia turtinga, kaip atrodo, ir iš tikrųjų ten niekas nieko nelaukia.

  Minsko santykiai su kaimyninėmis ES šalimis labai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje rugpjūčio pradžioje. Baltarusijos valdžios teigimu, Vilnius, Varšuva ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Dieną po rinkimų buvusi kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Pirmosiomis dienomis akcijas slopino saugumo pajėgos: prieš su rezultatais nesutinkančius protestuotojus pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą. Anksčiau ji susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephen'u Biegun'u ir paskelbė apie pasirengimą išspręsti politinę krizę respublikoje per dialogą dėl taikaus valdžios perdavimo ir atvirumo tarpininkavimui, kurį vykdo tarptautinės organizacijos. Taip pat ji kalbėjo Europos Parlamento komiteto posėdyje dėl padėties Baltarusijoje.

   

   

  Tegai:
  Baltarusija

  Svarbiausios temos