09:10 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Andžejus Duda pabrėžė Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo gynybos srityje svarbą, dėkojo už Lietuvos Vyriausybės sprendimą įsitraukti į Trijų jūrų iniciatyvos fondą

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Lietuvoje su darbo vizitu viešintis Lenkijos Respublikos Prezidentas Andžejus Duda pasveikino naujai išrinktą Seimą ir visą Lietuvos tautą Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto 500-ųjų gimimo metinių proga, rašoma Seimo pranešime.

  Президент Польши Анджей Дуда и спикер Сейма Литвы Чмилите-Нильсен
  Lenkijos prezidentas Andžejus Duda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

  Seimo posėdyje kalbėjęs Duda per istorines Lietuvos ir Lenkijos sąsajas pažvelgė į šių dienų aktualijas. Pasak kaimyninės valstybės vadovo, nors tai istoriniai laikai, Liublino unijoje galima įžvelgti Europos Sąjungos pradininkę.

  "Mes, lenkai, lietuviai, savo budrumu, atsakingumu, vizijomis sukūrėme šį suvienytą organizmą, mūsų bendrą sėkmę į Lenkijos ir Lietuvos sąjungą su bendru Seimu, su bendru vadovu, su bendra užsienio politika, bet išlaikydami dvi atskiras valstybes." — sakė Lenkijos prezidentas.

  Andžejus Duda pabrėžė Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo gynybos srityje svarbą, dėkojo už Lietuvos Vyriausybės sprendimą įsitraukti į Trijų jūrų iniciatyvos fondą. Pasak Lenkijos Respublikos Prezidento, tai svarbus sprendimas, atspindintis bendrą siekį kuo geriausiai išnaudoti regiono ekonominį potencialą.

  Jis esą taip pat liudija apie tai, kad tiek Lietuva, tiek Lenkija turi sumanymus ir būdus, kurių pagrindu gali nugalėti ekonomines krizes, sukeltas pandemijos.

  Tuo tarpu šalies prezidentas Gitanas Nausėda susitikimo su Duda metu išreiškė viltį, kad Lenkija, būdama viena seniausių demokratijų Europoje, ieškos konstruktyvaus dialogo su visomis visuomenės grupėmis.

  Šalių vadovai taip pat aptarė, kaip bendrai kovoti su koronaviruso pandemija, bendras testavimo ir vakcinavimo strategijas.  Nausėda su Duda kalbėjosi ir apie Europos Sąjungos biudžetą bei Gaivinimo fondą, jo greitesnį patvirtinimą.

  "Manau, kad su Europos Parlamentu pasiektas kompromisinis susitarimas dėl teisinės valstybės sąsajos su ES biudžetu bus priimtinas visoms šalims", — teigia Nausėda.

  Anksčiau Lenkija ir Vengrija blokavo ES biudžeto patvirtinimą, nes jame numatyta išlyga, kad lėšų teikimas gali būti sustabdytas, jei pažeidžiamas teisinės viršenybės principas.

  Tegai:
  Seimas, Andrzejus Duda

  Svarbiausios temos