19:17 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Trečiadienį Šimonytė pristatė kandidatų į naująją vyriausybę sąrašą. Pati politikė pretenduoja į ministro pirmininko postą, jos kandidatūra į Seimą bus pateikta ketvirtadienį

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis siūlomas vadovauti Užsienio reikalų ministerijai, apie tai pranešė "TASS".

  Trečiadienį kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė įvardijo galimas kandidatų į ministrus pavardes. Landsbergis įvardytas kaip kandidatas į užsienio reikalų ministrus.

  "Landsbergis yra Europos liaudies partijos šeimos vienos iš partijų pirmininkas. Tai yra labai svarbus veiksnys, kuris galėtų dar praturtinti mūsų užsienio politiką tais ryšiais, kuriuos mes turime per tą partijų šeimą, kuriai priklausome", — sakė Šimonytė.

  Gabrielius Lansbergis yra konservatorių partijos pirmininkas. Jis yra dvasinio konservatorių lyderio, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio anūkas.

  Seimo rinkimų rezultatai

  Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Dar šia tema

  Valdantieji jau trenkė šlapiu skuduru "valstiečiams" į veidą. Politinio revanšo pradžia?
  Seime kalbėjęs Duda dvišalius santykius įvertino per istorijos prizmę
  Prisiekė dar penki naujojo Seimo nariai
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija (URM), Gabrielius Landsbergis, vyriausybė, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos