17:50 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ketvirtadienį prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo Seimo rinkimuose lydere Ingrida Šimonyte. Apie tai pranešė prezidentūros spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį Nausėda teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į ministro pirmininko pareigas. 

  Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
  Ketvirtadienį Respublikos prezidentas, vadovaudamasis Konstitucija, teiks Seimui svarstyti Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas.
  "Šiandien neturime prabangos klysti ar nuosekliai įsibėgėti valdant pandemiją, neturime laiko teoriniams pasvarstymams — kiekvieną dieną dėl koronaviruso miršta žmonės, todėl sveikatos ministrui ar ministrei pirmiausia kelsiu profesinės patirties, gebėjimo valdyti krizes ir komplikuotų procesų organizavimo reikalavimus", — sakė prezidentas.

  Pasak prezidento, pirmoji naujosios vyriausybės užduotis yra kontroliuoti koronaviruso plitimą, apsaugoti žmonių sveikatą ir kuo labiau sumažinti pandemijos poveikį šalies ekonomikai ir darbo rinkai.

  Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
  Susitikime su Šimonyte prezidentas taip pat įvardijo lūkesčius dėl ilgalaikės Lietuvos valstybės raidos.

  Susitikime su Šimonyte valstybės vadovas taip pat įvardijo lūkesčius dėl ilgalaikės Lietuvos valstybės raidos. Nausėda tikisi, kad kartu su naująja vyriausybe šalis galės padidinti gynybos biudžetą iki 2,5 procento BVP, paspartinti išėjimą iš "BRELL" energetikos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Be to, prezidentas paragino vyriausybę kelti profesionalumą, tobulinti atrankas, vykdyti decentralizavimą regionuose, diegti gerojo valdymo standartus.

  "Lietuvos gerovę tiesiogiai lems ir aukšta politinė kultūra svarbiausiose valdžios institucijose. Būtina kelti politinės kultūros standartus sau ir formuoti tokius lūkesčius politiniams partneriams, orientuotis ne į konfliktų, o į sprendimų paieškas, taip pat — nesikišti į teismų ir kitų nepriklausomų institucijų veiklą ir gerbti jų nepriklausomumą bei sprendimus", — sakė prezidentas.

  Kreipdamasis į kandidatę į ministrus pirmininkus, valstybės vadovas pažymėjo, kad visos Lietuvos žmonių gerovė priklausys ir nuo sutelktų valdžios pastangų duodant atkirtį nelygybei ir naikinant socialinę atskirtį.

  Президент Литвы Гитанас Науседа встретился с лидером избирательного списка Союз Отечества - Христианские демократы Литвы Ингридой Шимоните
  Šalies vadovas susitikime su Šimonyte pabrėžė, kad Lietuvos ateitį mato žalią, nes nuo švarios aplinkos priklauso šalies žmonių gyvenimo kokybė.

  Be to, prezidentas tikisi, kad vyriausybė skatins skaitmeninės ekonomikos ir aukštos pridėtinės vertės ekonomikos plėtrą.

  Nausėda pabrėžė, kad Lietuvos ateitį jis mato "žalią", nes nuo švarios aplinkos priklauso šalies žmonių gyvenimo kokybė.

  Prezidentas išsakė lūkestį, kad Vyriausybė laikysis Žaliojo kurso ir sieks proveržio mažinant išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį transporto ir žemės ūkio srityse, taip pat peržiūrės aplinkosauginių mokesčių efektyvumą ir tinkamumą.

  Seimo rinkimų rezultatai

  Spalio pabaigoje VRK patvirtino oficialius rinkimų rezultatus. Iš viso buvo išrinktas 141 deputatas. 70 Seimo narių renkami daugiamandatėse apygardose, 71 — vienmandatėse apygardose.

  Pergalę iškovojo konservatorių partija Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Ji gavo 50 mandatų. Antrojoje vietoje atsidūrė valdančioji partija — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), kuri turės 32 mandatus.

  Be to, į nugalėtojų trejetuką pateko Liberalų sąjūdis — partija gavo 13 mandatų. Šiek tiek mažiau vietų (11) atiteko Laisvės partijai, kuriai tai buvo pirmieji rinkimai. Dar dešimt mandatų turi Darbo partija.

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) nepavyko įveikti penkių procentų barjero.

  Dar šia tema

  Seime kalbėjęs Duda dvišalius santykius įvertino per istorijos prizmę
  Kas namuose šeimininkas: naujajame Seime pastebėtos pirmosios "keistenybės"
  Pasiuntė "į būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos