05:15 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Ministrus skiria valstybės vadovas Vyriausybės vadovo siūlymu. Anksčiau pranešta, kad vieną iš postų gali užimti konservatorių lyderis Gabrielus Landsbergis

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis įvertino kandidatų sąrašą, kurį trečiadienį pristatė kandidatė į ministrus pirmininkus Ingrida Šimonytė.

  Anot jo, nereikia skubėti vertinti siūlomų kandidatų, nes jų dar neįvertino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Be to, kaip pareiškė Skvernelis, pačios Šimonytės kandidatūra į premjero postą dar nepatvirtinta.

  Tačiau politikas neslėpė savo kritiškos nuomonės apie potencialių ministrų sąrašą.

  "Tikrai manau, kad mano kolegė, gerbiama Ingrida, yra labai, labai, labai drąsi kolegė. Ji yra patyręs kapitonas, bet su tokia komanda audringu vandenynu aš neplaukčiau net kaip keleivis", — pasakė jis.

  Anot Skvernelio, sąraše yra žmonių, kurie verti siūlomų pareigų, tačiau yra ir "keistų asmenybių ar kandidatūrų".

  "Ir dar toks keistas bruožas matosi — kad tikrai nemažai žmonių, kurie apskritai neturi supratimo apie viešąjį sektorių, apie valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, valdymą, tai jiems bus be galo sunku. Aš tokių ministrų keletą irgi turėjau ir praktika parodė, kad net ir žingeidiems žmonėms, kurie galbūt norėtų išmokti per porą metų, nepavyko su subtilybių, vingrybių arba tų gebėjimų įgyti", — pridūrė jis.

  Kai trečiadienį paskelbti kandidatai į ministrus taps oficialiais kandidatais, "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pateiks savo bendrą nuomonę, pasakė Skvernelis.

  Anksčiau paaiškėjo, kad rinkimus į Lietuvos Seimo rinkimus laimėjusios konservatorių partijos (TS-LKD) vadovas Gabrielius Landsbergis figūruoja kaip kandidatas į užsienio reikalų ministro postą.

  Ministrus skiria Lietuvos prezidentas ministrų kabineto vadovo teikimu. Tačiau Šimonytė kol kas yra tik kandidatė į premjerus. Jos kandidatūrą Lietuvos vadovas ketina ketvirtadienį pristatyti Seimui.

  Lietuvos Seimo rinkimai 2020

  Pirmasis ir antrasis Seimo rinkimų turai vyko spalio 11 ir 25 dienomis. Lietuvos piliečiai išrinko 141 deputatą vienmandatėse ir daugiamandatėse apygardose.

  Penkių procentų barjerą į Seimą įveikė šešios partijos: Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis.

  Į valdančiąją koaliciją įėjo konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Ankstesnius 2016 metų rinkimus laimėjo "valstiečiai", kurie šįkart gavo 32 mandatus.

  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas
  © Sputnik
  Kas valdys Lietuvą: išrinktas 2020-2024 metų kadencijos Seimas

   

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)
  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Ingrida Šimonytė, Vyriausybė, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos