12:36 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio, frakcija galutinai prarado pasitikėjimą Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir valdančiaisiais

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija atsisako bet kokių vadovaujamų pareigų Seimo komitetuose, komisijose ir kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, rašoma Seimo pranešime.

  Frakcijos atstovai traukiasi iš Seimo seniūnų sueigos. Tokį pareiškimą LVŽS frakcija po lapkričio 19 dieną vykusio rytinio frakcijos posėdžio įteikė Seimo valdybai ir Seniūnų sueigai.

  "Mūsų frakcija šį rytą pasitarė ir nusprendė nedalyvauti politiniame farse, kurį kuria valdantieji. Užuot sklandžiai organizavę darbą, jie kuria precedento neturinčią situaciją — didžiausią opozicinę frakciją per pirmuosius du posėdžius eliminavo iš Seimo vadovybės, parodant, kad šiame Seime nebus demokratijos ir pagarbos Lietuvos parlamentarizmo tradicijoms", — sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

  Pasak jo, valdančiųjų keršto akcija opozicijai tęsiasi. Karbauskio teigimu, vakar Seime jau registruotos Seimo statuto pataisos, kuriomis iš opozicijos atimamas Seimo Audito komiteto pirmininko postas.

  "Valdantieji kuria teisines prielaidas jį skirti tiems, kurie yra mažumoje, kuri neapsiskelbė opozicija. Taip griaunama dar viena parlamentinės demokratijos tradicija Audito komitete matyti ne kieno nors kito, o Seimo opozicijos vadovavimą", — sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

  Pasak jo, frakcija galutinai prarado pasitikėjimą Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir valdančiaisiais.

  Per Seimo pirmininko pavaduotojų rinkimus nė vienas "valstiečių" frakcijos narys negavo šios pareigybės, tačiau iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškart buvo paskirti trys žmonės. Taip pat pavaduotojais tapo vienas asmuo iš Laisvės partijos, Darbo partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos, nors šios partijos gavo mažiau vietų Seime.

  Kartu Karbauskis teigė, kad tai, kas įvyko, gali būti apibūdinama kaip "ankstesnės politinės kultūros ir tradicijų sunaikinimas".

  LVŽS gavo 32 mandatus ir per Seimo rinkimus užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas

  Dar šia tema

  Landsbergių klano triumfas. Kaip nauji partneriai padės TS-LKD grįžti į valdžią?
  Lietuvos valdančiosios partijos lyderis priminė, ką pavyko pasiekti per ketverius metus
  Lietuvos prezidentas pateikė Seimui ministro pirmininko kandidatūrą
  Tegai:
  Seimas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)

  Svarbiausios temos