20:16 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas Gitanas Nausėda kol kas nebuvo linkęs vertinti ministrės pirmininkės pateikto kandidatų į ministrus sąrašo

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Šalies vadovas teigė dėl kandidatų į ministrus sąrašo apsispręsiąs po susitikimų su kandidatais. Apie tai jis pareiškė Seime atsakydamas į žurnalistų klausimus.

  "Kandidatūros, kurios yra šiandien pateiktos ant stalo, dar nėra galutinės, kadangi pirmiausia turime sulaukti Ministrės Pirmininkės patvirtinimo, ir šitas sąrašas kol kas laukia tiek, kad mes susitiksime su visais kandidatais į ministrus, turėsime išsamų pokalbį, <...> o tada spręsime. Šitas sąrašas nėra jau išduoti pasai, ministrų portfeliai, tai yra viso labo numatomas planas susitikimo su kiekvienu iš kandidatų. Tik po susitikimų galėsiu atsakyti į klausimą, ar vienas arba kitas žmogus tinka tam portfeliui ar ne", — sakė Nausėda.

  Tuo tarpu prezidentas pareiškė, kad kandidatų jaunystės trūkumu nelaiko.

  "Žinote, kaip sakoma, jaunystė yra yda, kuri greitai praeina. Net nereikia kažko specialiai daryti, ji savaime praeina. Man jaunystė nėra yda. Tikrai manau, kad jaunystė turi vieną didelį privalumą — esu matęs ir gerokai vyresnių žmonių, kurių akys dega, kuriuose yra aistra, o jaunystei ta aistra yra ypatingai būdingas dalykas. Todėl aistra, kūrybiškumas, tuo pačiu ir bent jau tam tikra gyvenimiška patirtis, yra tos savybės, kurios tikrai netrukdys atlikti ministro pareigų", — kalbėjo Nausėda.

  Pasak prezidento, tam trukdytų "šešėliai", "uodegos", kurie yra buvę vieno ar kito kandidato praeityje.

  Jo teigimu, teks įvertinti ir šitą aspektą.

  "Neslėpsiu, kad kalbėsime ir apie tai, kas įvyko tokio, dėl ko šiandien kandidatai jaučiasi nepatogiai, arba mes matome dėl to tam tikrų problemų", — sakė šalies prezidentas.

  Prezidentas ketvirtadienį Seimui pateikė 46 metų Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjero postą. Jos kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Kartu Seime jie turi 74 mandatus. LVŽS gavo 32 mandatus ir per Seimo rinkimus užėmė antrąją vietą.

  Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu. Ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kas gali tapti naujuoju Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovu
  Lietuvos prezidentas susitiko su kandidate į premjeres Šimonyte
  Su tokia komanda neplaukčiau: Skvernelis įvertino kandidatus į Lietuvos Vyriausybę
  Tegai:
  ministrai, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos