23:57 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas mano, kad Seimui pritarus Ingridos Šimonytės kandidatūrai, naujajai premjerei teks užduotis suburti darbštų, profesionalų ir nepriekaištingos reputacijos ministrų kabinetą, ir sako esąs pasirengęs aktyviai dalyvauti šiame procese

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Seimo nariams pateikė svarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į Ministrus Pirmininkus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  "Turiu pagrindo manyti, kad kandidatė, būdama patyrusi politikė, aiškiai mato valstybei tenkančius iššūkius ir yra pasirengusi siekti Lietuvos žmonių gerovės", — rašo prezidentas.

  Jo teigimu, nauja valdančioji koalicija ateina su aukštesnės politinės kultūros pažadu ir kelia sau tikslą valstybėje atkurti pasitikėjimo ryšius.

  "Tai yra rimti ir jau ne kartą girdėti įsipareigojimai, kurių sukelti lūkesčiai anksčiau, deja, ne kartą buvo nuvilti", — sako jis.

  Pasak Nausėdos, garsiausiai skambės ir daugiausia lems konkretūs būsimos Vyriausybės darbai. Prezidentas tikisi iš jos ryžtingų ir gerai pamatuotų veiksmų stabdant COVID-19 plitimą bei mažinant neigiamas pasekmes visuomenės sveikatai ir ekonomikai. 

  Prezidentas mano, kad Seimui pritarus Ingridos Šimonytės kandidatūrai, naujajai premjerei teks užduotis suburti darbštų, profesionalų ir nepriekaištingos reputacijos ministrų kabinetą, ir sako esąs pasirengęs aktyviai dalyvauti šiame procese.

  Jos kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 74 mandatus. 

  Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu. Ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos