22:13 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Taip pat "valstiečiai" atsisako bet kokių vadovaujamų postų Seimo komitetuose, komisijose ir kituose struktūriniuose skyriuose  

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partijos vadovas Ramūnas Karbauskis paskelbė nusprendęs atsisakyti Seimo nario mandato. Apie tai jis rašė savo įraše Facebook.

  "Protestuodamas prieš liberalios valdančios daugumos pastangas suvaržyti mūsų frakcijos narių galimybes veikti Seime, suvokdamas savo atsakomybę formuojant šešėlinę Vyriausybę, stiprinant LVŽS struktūras, rengiantis artėjantiems savivaldybių rinkimams, nutariau pasitraukti iš Seimo", — sakė jis.

  Karbauskis taip pat teigė, kad "valstiečiai" atsisako bet kokių vadovaujamų postų Seimo komitetuose, komisijose ir kituose struktūriniuose skyriuose.

  Anot Karbauskio, "valstiečiai" jau pirmame posėdyje suprato, kad valdančiosios daugumos pažadėta "naujoji" politinė kultūra dar nereiškia, kad ji bus teigiama ir teisinga. Jis pažymėjo, kad naujoji vyriausybė, kuri dar nepradėjo darbo, jau rodo, kad ji netoleruos nuomonės, besiskiriančios nuo išrinktosios daugumos pozicijos.

  Karbauskis sakė, kad naujieji valdovai keršija jam asmeniškai. Be to, pasak politiko, per pastaruosius ketverius metus, kai valdžioje buvo "valstiečių" partija, kiekvienas jo gyvenimo žingsnis buvo kontroliuojamas, o valstybės organai buvo užversti skundais ir prašymais pradėti tyrimą prieš jį ir su juo susijusį verslą.

  "Aš tikrai neplanuoju trauktis iš politikos. Būdamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku, turėdamas mokesčių mokėtojo, darbdavio, ūkininko, mecenato statusą, galėsiu apie naujosios valdančios daugumos blogus sprendimus, atsinaujinusią korupciją šnekėti dar griežčiau ir reikliau", — teigė jis.

  Karbauskio teigimu, jis žino, jog po tokio jo sprendimo politiniai oponentai džiaugsis, tačiau vėliau supras, jog toks Karbauskio žingsnis tik sustiprins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, o Seimo frakciją padarys dar aktyvesnę.

  "Tiems, kurie ketverius metus manęs klausė, kaip žmogus gali atlaikyti tokias patyčias, nesibaigiantį propagandinį spaudimą, kokį teko patirti man, atsakysiu, jog atlaikiau, nes kuo stipriau iš manęs tyčiojosi, tuo didėjo motyvacija kovoti, nežiūrint į sveikatą ir laiką", — rašė jis.

  Tuo pačiu politikas teigė, kad dabartinės valdančios daugumos elgesys yra apgailėtinas, ir pareiškė, kad pasitraukti iš tos kovos negalėtų, "net jei to ir labai norėtųsi".

  LVŽS gavo 32 mandatus ir per Seimo rinkimus užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  © Sputnik
  Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Pasiuntė "į būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje
  "Valstiečiai" nedeleguos savo narių į vadovaujamas pareigas Seime
  Tegai:
  Seimas, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos