23:43 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kovos dėl įtakos peripetijos Seime prezidentui Gitanui Nausėdai priminė argentiniečių trumpametražį filmą, kuriame abu herojai, nesugebėję atsisakyti savo ambicijų, žūsta. Nausėda ragina politikus sustoti.

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino nutraukti konfliktą, kuris įgauna pagreitį tarp opozicijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" frakcijos ir valdančiosios daugumos.

  Ketvirtadienį, atsakydamas į Seimo žurnalistų klausimus, valstybės vadovas sakė, kad tokiems dalykams ne vieta tokioje atsakingoje situacijoje, ir pridūrė, kad tai yra "beprasmis pyktis ir priešiškumas".

  Nausėda patarė parlamentarams pažiūrėti trumpą ispanų filmą apie įvykį kelyje ir tai, ką gali sukelti nereikšmingas konfliktas.

  "Aš rekomenduočiau pažiūrėti vieną ispanišką trumpametražį filmą. Incidentas įvyksta kelyje. Vienas vairuotojas kažkuo sutrukdo kitam vairuotojui. Ir galiausiai incidentas baigiasi letališkai. Abu praranda gyvybę dėl to, kad nei vienas negali sustoti, ir, vienam kažką padarius, kitas padaro dar skaudžiau. Nedarykime šito mūsų pagrindinėje parlamentinėje institucijoje", — kalbėjo Nausėda žurnalistams Seime.

  Pasak Lietuvos vadovo, "valstiečių" ir valdančiųjų santykiai taip pat gali baigtis "tokiu konfliktu, iš kurio nebus kelio atgal". Nausėda kreipėsi į politikus ir paprašė jų susitarti ir liautis rodyti savo neigiamas nuostatas.

  Naujojoje valdžioje opozicijoje buvę "valstiečiai" paskelbė, kad pažeidžiamos jų teisės ir politinės parlamento tradicijos. Precedentas buvo tas, kad nė vienas pretendentas iš jų frakcijos nebuvo paskirtas parlamento pirmininko pavaduotoju, tačiau šią poziciją gavo trys konservatorių, turinčių 50 mandatų, atstovai.

  Ketvirtadienį paskelbta, kad LVŽS nedalyvaus parlamentinių frakcijų vadovų susitikime, taip pat partija atsisakė deleguoti savo atstovus į vadovaujamas pareigas Seimo komitetuose ir komisijose. Pasak frakcijos vadovo Ramūno Karbauskio, "valstiečiai" nenori dalyvauti valdančiųjų partijų, kurios per pirmąsias dvi sesijas parodė, kad nereikia laukti demokratijos ir pagarbos Lietuvos parlamento tradicijoms, "politiniame farse".

  Vėliau Karbauskis paskelbė, kad ketina atsisakyti Seimo nario mandato. Sprendimą jis pagrindė tuo, kad liberali valdančioji dauguma neva bando apriboti frakcijos galimybes veikti parlamente.

  LVŽS gavo 32 mandatus per Seimo rinkimus ir užėmė antrąją vietą. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. Valdančiąją koaliciją sudarė konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

  Tegai:
  Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos