01:31 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Saulius Skvernelis taps Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu, kai prisieks nauja Vyriausybė

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Lietuvos Seimas patvirtino parlamentinių komitetų sudėtį, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pranešime pabrėžiama, kad Seimas nutarimu patvirtino parlamentinių komitetų sudėtį. Seimo statute įtvirtinta, kad kiekvienas Seimo narys, išskyrus Seimo pirmininką ir ministrą pirmininką, turi būti kurio nors komiteto narys ir dalyvauti jo darbe, taip pat gali būti kito komiteto nario pavaduotojas.

  Už nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų sudėties patvirtinimo" balsavo 85, prieš buvo 13, susilaikė 9 Seimo nariai.

  Vakarinio posėdžio metu Seimas, vadovaudamasis Seimo statutu, nutarė patvirtinti 14 Seimo komitetų pirmininkus ir dalį jų pavaduotojų. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 81 Seimo narys, prieš — 11, susilaikė 11 parlamentarų.

  Seimas nutarė, kad Aplinkos apsaugos komitetui vadovaus Seimo narė Aistė Gedvilienė, Biudžeto ir finansų komitetui — Seimo narys Mykolas Majauskas, Ekonomikos komitetui — Seimo narys Kazys Starkevičius, pavaduotoju paskirtas Seimo narys Gintautas Paluckas.

  Europos reikalų komiteto vadove paskirta Seimo Pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, pavaduotojais — Seimo nariai Laima Liucija Andrikienė, Audronius Ažubalis, Domas Griškevičius, Arminas Lydeka, Marius Matijošaitis, Mindaugas Puidokas.

  Kaimo reikalų komiteto pirmininku nutarta paskirti Seimo narį Viktorą Pranckietį, pavaduotoju — Seimo narį Vidmantą Kanopą.

  Kultūros komitetui vadovaus Seimo narys Vytautas Juozapaitis, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui — Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Socialinių reikalų ir darbo komitetui — Seimo narys Mindaugas Lingė, Sveikatos reikalų komitetui – Seimo narys Antanas Matulas, Teisės ir teisėtvarkos komitetui — Seimo narys Stasys Šedbaras, Žmogaus teisių komitetui — Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

  Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku patvirtintas Seimo narys Artūras Žukauskas, pavaduotoja — Seimo narė Vilija Targamadzė.

  Užsienio reikalų komiteto vadovu paskirtas Seimo narys Žygimantas Pavilionis, pavaduotoju — Seimo narys Antanas Guoga.

  Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui vadovaus Seimo narys Ričardas Juška, pavaduotoju patvirtintas Seimo narys Valentinas Bukauskas.

  Pabrėžiama, kad dėl Audito komiteto vadovo bus apsispręsta vėliau. Anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad jo frakcija nedalyvaus jokiose Seimo vadovybės institucijose, jis tvirtino, jog frakcija atsisako pareigų Seimo komitetuose, komisijose ir kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose. Vėliau Karbauskis paskelbė pasitraukiantis iš Seimo. Jo sprendimą palaikė kadenciją baiginėjantis premjeras Saulius Skvernelis ir paskelbė, kad ketina imtis opozicijos lyderystės Seime.

  Saulius Skvernelis taps Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu, kai prisieks nauja Vyriausybė.

  Renkant parlamento pirmininkės pavaduotojus šios pareigos negavo nė vienas "valstiečių" frakcijos atstovas, tačiau iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškart buvo paskirti trys žmonės.

  Dar šia tema

  Kas namuose šeimininkas: naujajame Seime pastebėtos pirmosios "keistenybės"
  Pasiuntė "į būdą": didžiausia opozicinė frakcija neturės savo atstovo Seimo vadovybėje
  Su tokia komanda neplaukčiau: Skvernelis įvertino kandidatus į Lietuvos Vyriausybę
  "Valstiečiai" nedeleguos savo narių į vadovaujamas pareigas Seime
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos