00:58 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiandien Seimo komitetuose buvo renkami komitetų pirmininkai. Valdantieji į Sveikatos reikalų komiteto pirmininko poziciją pasiūlė Antaną Matulą

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Darbą Vyriausybėje baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga balsavo prieš Matulo kandidatūrą į Sveikatos reikalų komiteto pirmininkus. Savo Facebook paskyroje jis paaiškino savo motyvus.

  "Kandidatas į komiteto pirmininkus prisistatydamas kalbėjo apie kitą kultūrą, išklausymą, įsiklausymą, telkimą ir kitus labai svarbius dalykus. Iš tiesų ši kalba man labai priminė naujosios Seimo pirmininkės kalbas apie panašius dalykus. Pirmosios naujai išrinkto Seimo darbo dienos parodė, kad tai tebuvo tušti žodžiai", — sakė Veryga.

  Ministro teigimu, kolega Matulu jis netiki ir nepasitiki. Pasak jo, tai buvo vienas konfliktiškiausių ir destruktyviausių praėjusios kadencijos komiteto narių.

  "Pasitikėjimo kreditą galima duoti tam, kas dar nėra jo iššvaistęs. Šiuo atveju tai visiškai neaktualu. Tai buvo asmuo, kuris tik prasidėjus praėjusiai kadencijai bandė mane šantažuoti ir manipuliuoti dėl savo sutuoktinės posto", — sakė ministras.

  Jo teigimu, Lietuva yra demokratiška, vakarietiškomis vertybėmis ir mokslo pažanga besivadovaujanti valstybė.

  "Negaliu balsuoti už tai, kad labai svarbaus Seimo komiteto pirmininku būtų žmogus, ne kartą abejojęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis (ar tai būtų susiję su alkoholio kontrole, ar vaistų politika ar kt.) ar Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijomis. Maža to, kolega Matulas savo partijos programoje 2016 m. Seimo rinkimams buvo bravūriškai prisirašęs pažadų dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkos. Tačiau tų pažadų ne tik nesilaikė, bet ir aktyviai trukdė priimti mūsų siūlymus, kurie buvo pristatyti EBPO sveikatos komitete Lietuvos stojimo į šią organizaciją metu, ir buvo labai gerai įvertinti", — svarsto Veryga.

  Pasak jo, Pasaulio sveikatos organizacija labai gerai vertino Vyriausybės programoje numatytas sveikatos srities reformas ir pokyčius, tačiau jiems buvo aktyviai prieštaraujama.

  Aurelijaus Verygos teigimu, Matulas buvo destruktyvus pokyčių stabdis. Jo pirmininkavimas, pasak ministro, bus stagnacijos ir tamsaus provincializmo garantas. Savo ruožtu, būdamas opozicijoje Veryga žada aktyviai oponuoti visoms mokslu nepagrįstoms ir pavojingoms idėjoms.

  Tegai:
  Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos