17:53 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  ES lyderiai sutarė, kad sėkmingas vakcinavimas neatsiejamas nuo tinkamos ir savalaikės komunikacijos su visuomene, o ES lygmeniu būtina visuomenės informavimo ir kovos su dezinformacija strategija

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Vakcinacija nuo koronaviruso — svarbus žingsnis grįžtant prie įprasto gyvenimo, per nuotolinę Europos Vadovų Tarybos sesiją sakė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Sesijos metu šalių vadovai aptarė koordinuotus Europos Sąjungos veiksmus dėl pandemijos krizės ir pažangą rengiant testavimo bei skiepijimo strategijas. Visų pirma jie iškėlė vakcinos COVID-19 vakcinos gamybos apimčių, pirkimo, logistikos ir paskirstymo klausimą.

  "Akivaizdu, kad ankstyva prieiga prie vakcinos išsaugos daug žmonių gyvybių, o kartu turės reikšmingą teigiamą poveikį visuomenės sveikatai ir ekonomikai. Taip pat pakviečiau ES vadovus jau dabar pradėti rengti koordinuotą išėjimo iš visuomenės veiklos ribojimų strategiją", — sakė Nausėda.

  ES lyderiai sutarė, kad sėkmingas vakcinavimas neatsiejamas nuo tinkamos ir savalaikės komunikacijos visuomenei, o ES lygmeniu būtina visuomenės informavimo ir kovos su dezinformacija strategija. Lietuvos vadovas pritarė, kad klaidingos informacijos sklaida viešojoje erdvėje tampa pavojingu ES dėmeniu kovoje su pandemija.

  Nausėda taip pat įvertino Europos Komisijos paskelbtas bendras rekomendacijas dėl greitųjų antigenų testų naudojimo ir pakvietė sutarti dėl šių testų naudojimo valstybėse narėse. Šalies vadovas pasidalijo Sveikatos ekspertų tarybos, įsteigtos Prezidento iniciatyva, įžvalgomis ir rekomendacijomis apie greitųjų antigenų ir serologinių testų įtraukimą į testavimo vykdymą.

  "Efektyvus ir greitas asmenų testavimas išliks vienu esminių pandemijos valdymo faktorių iki saugios ir efektyvios vakcinos panaudojimo", — sakoma pranešime.

  Europos Vadovų Tarybos sesijos metu aptarta ir auganti ES piliečių psichologinės sveikatos problema. ES lyderiai atkreipė dėmesį į tam tikrą visuomenės nuovargį dėl pandemijos. Nausėda pasidalijo Lietuvos patirtimi ir pažymėjo, kad taryba jau rengia rekomendacijas vyriausybei apie psichologinio klimato šalyje gerinimo priemones ir jų diegimą.

  Anksčiau Vyriausybė pritarė 1,86 milijono dozių pirkimui iš farmacijos bendrovės "AstraZeneca", 1,24 milijono dozių pirkimui iš "Janssen Pharmaceuticalica NV" ir 1,5 milijono dozių vakcinos nuo koronaviruso iš farmacijos kompanijų "Sanofi" ir "GSK".

  Vyriausybė nusprendė įsigyti tokį kiekį, kad paskiepytų 70 procentų šalies gyventojų.

  Pastaruoju metu Lietuvoje labai padidėjo sergamumas koronavirusu. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 40,4 tūkst. atvejų, virš dešimt tūkstančių žmonių pasveiko, 341 mirė.

  COVID-19 protrūkis įvyko ir Seime, užsikrėtė keli deputatai, tarp jų ir naujoji pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Šią savaitę ji susitiko su Nausėda ir Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda.

  Dar šia tema

  Daugelyje savivaldybių jau pradeda veikti mobilios komandos
  Mokslininkai išsiaiškino, kurios tautos turi ilgalaikį prisitaikymą prie koronaviruso
  Karoblis per susitikimus Pentagone susirgo COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos