17:28 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Anot Lietuvos pusės, šiame sąraše esantys žmonės esą yra susiję su panaudotu "smurtu prieš demonstrantus"  

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Estija įvedė sankcijas dar 28 žmonėms už "smurto naudojimą" prieš protestuotojus Baltarusijoje, savo Twitter paskyroje rašė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Koordinuojant su latviais ir estais priėmėme sprendimą išplėsti nacionalines sankcijas. Dirbame dviem takais — europiniu ir nacionaliniu. Matome, kad situacija nesikeičia, nueinantis režimas bruka naują realybę, kuri tikrai nėra perspektyvi, ir turime išlaikyti spaudimą", — rašė ministras.

  Lapkričio 6 dieną Europos Sąjunga oficialiai pristatė individualių sankcijų Baltarusijai, įskaitant respublikos prezidentą Aleksandrą Lukašenką, paketą.

  Sankcijos įsigaliojo jas paskelbus oficialiame ES žurnale. Dokumente pabrėžiama, kad šis sprendimas yra privalomas visoms Europos Sąjungos valstybėms narėms. Tiems, kurie yra sąraše, bus draudžiama atvykti į ES, be to, visas jų turtas Europos Sąjungoje gali būti įšaldytas. ES laiko Lukašenką atsakingu už represijas prieš opozicijos kandidatus, taikius demonstrantus ir žurnalistų gąsdinimą prieš ir po šių metų prezidento rinkimų. Savo ruožtu Lukašenka teigė "nesijaudinantis" dėl jam taikomų ES sankcijų.

  Lapkričio 13 dieną Europos Sąjunga pareiškime dėl protestuotojo Romano Bondarenkos mirties Baltarusijoje paskelbė apie savo pasirengimą įvesti papildomas sankcijas Minskui.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Dar šia tema

  Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių
  Tichanovskaja paskelbė apie pagalbos baltarusiams centro Lietuvoje sukūrimą
  Tegai:
  Baltijos šalys, Baltarusija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos